Utečencom z Ukrajiny pomáhali tancom

Orientálni tanečníci z celého Slovenska sa stretli v ružomberskej synagóge, aby vyjadrili podporu ľuďom utekajúcim z Ukrajiny.

Počas soboty 12. marca sa v synagóge v Ružomberku uskutočnilo benefičné predstavenie pod názvom “Orient show”. Tanečné skupiny z rôznych kútov Slovenska tancovali na jednom pódiu, aby podporili utečencom z Ukrajiny pred vojnou.

Akciu zorganizovalo občianske združenie Orientalico, ktoré organizuje tanečné a hudobné predstavenia a festivaly v Ružomberku a okolí už 15 rokov.

Pomoc Ukrajine vyjadrili orientálnym tancom. Foto: Orientalico

Predstavili sa hostia, ale aj domáci

Pozvanie účinkovať na Orient show prijali tanečné skupiny Amar zo Žiliny, NODC z Bratislavy, Amies z Nitry a Iris z Martina. Na podujatí sa predstavili aj domáce ružomberské zoskupenia Afro ju ju, Azhar a Orientalico. Dramaturgiu programu, okrem tancov rôznych národov, dotvorila aj bubnová šou.

Tanečné kreácie predvádzali skupiny z celého Slovenska, ale aj ružomberské. Foto: Orientalico

Vystupovali zadarmo

Dvojhodinový program si pozrelo 74 divákov, na pódiu sa vystriedalo 45 účinkujúcich. Všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár či cestovné. Výťažok z podujatia vo výške 342 eur poputoval na účet organizácie Človek v ohrození, ktorá pomáha priamo na Ukrajine.

Zdroj: Orientalico

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.