V Liptovských Revúcach v noci horelo humno. Požiar sa rozšíril aj na rodinné domy

Na mieste udalosti zasahovali profesionálni hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a zo Žiliny, ale aj hasiči z obcí Liptovská Osada, Liptovské Revúce a Liptovská Lužná.

O nočnom požiari informovali hasiči na sociálnej sieti. „Hasiči boli krátko pred druhou hodinou v noci privolaní k požiaru humna do obce Liptovské Revúce – časť Stredná Revúca. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili drevené humno, pričom požiar sa začal rozširovať aj na blízke obývané a neobývane objekty, ktoré boli okrem požiaru ohrozené aj sálavým teplom,“ informoval Hasičský a záchranný zbor na facebooku.

Nočný požiar hasili štyri hodiny. Foto: Hasičský a záchranný zbor.

Na mieste udalosti zasahovali profesionálni hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a Žiliny a členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Liptovská Osada, Liptovské Revúce a Liptovská Lužná. Zasahujúcim hasičom sa požiar podarilo po takmer 4 hodinách zlikvidovať, skryté ohniská v zasiahnutých objektoch vyhľadávali pomocou termokamery a na jednom z objektov rozobrali strešnú konštrukciu.

„Požiarom bolo zasiahnutých celkom šesť rodinných domov, tri hospodárske budovy, altánok, dve osobné motorové vozidlá a tri motorky. Škoda bola predbežne vyčíslení na viac ako 200-tisíc eur. Na mieste sa nachádza expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru. Pri udalosti sa nikto nezranil,“ uviedli hasiči.

Titulná fotografia: Nočný požiar v Liptovských Revúcach. Foto: Hasičský a záchranný zbor/Facebook

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.