V piatok štartuje sezóna na Malinom Brde

Lyžiarska sezóna na Malinom Brde začne v piatok 23. decembra. Ilustračné foto: skipark

Lyžiarsku sezónu v stredisku Malinô Brdo Ski & Bike Park otvoria deň pred Vianocami v piatok 23. decembra. Novinkou je online nákup skipasov.

S technickým zasnežovaním v ružomberskom skiparku naplno začali 11. decembra. „Samozrejme, veľmi nám pomohlo počasie, zvlášť silné mrazy, ktoré prišli v predchádzajúcich dňoch,“ uviedla pre RK Magazín marketingová manažérka Marianna Luka.

Novinkou v aktuálnej sezóne je spustenie online nákupu skipasov. „Keď si klient pri prvej návšteve vyzdvihne čipovú kartičku, už viackrát nemusí stáť v rade pri pokladni. Pri online nákupe skipasu si len zadá číslo svojej kartičky a už priamo môže ísť na turniket,“ priblížila stručne zjednodušený nákup M. Luka.

Doplnila, že svoju čipovú kartu si môžu lyžiari vyzdvihnúť od stredy (21. 12.) v pokladni pri údolnej stanici lanovky v Hrabove od 9:00 do 15:30 h. V úvodný deň lyžovačky si môžu užiť Hlavnú zjazdovku z vrcholu Malinné a dve detské zjazdovky. Celkom je v stredisku 9,7 km širokých zjazdoviek bezpečných pre celú rodinu.

Cena skipasov za celodenný lístok pre dospelých bude 24 eur. Pre deti od 6 do 12 rokov vyjde na 17 eur. Seniori nad 60 rokov a juniori do 18 rokov zaplatia 19 eur. Rovnaké ceny budú platiť počas celých vianočných sviatkov. Aj v tejto sezóne je parkovanie zadarmo.

Novinka poteší aj skialpinistov

Túto zimu spúšťajú v známom lyžiarskom stredisku, ktoré sa nachádza len 5 minút od centra Ružomberka aj ďalšiu novinku– sezónny lístok pre skialpinistov.

„Vďaka skialpovej sezónke si môžete užiť výšlap nie len na vrch Malinné, ale môžete sa vybrať aj oveľa ďalej. Sezónka zahrňuje dva vývozy lanovkou každý deň počas celej lyžiarskej sezóny. A vy si naplno môžete užiť krásy zimnej Veľkej Fatry,“ uvádza stredisko na svojej webovej stránke.

Cena sezónneho lístka je 79 eur na osobu a kúpiť si ho je možné iba v pokladni od otvorenia strediska. Pripomíname, že cena sezónnej permanentky na lanovky a vleky vyjde v predpredaji na 299 eur a kúpiť si ju môžete v e-shope do 31. decembra.

Do Ružomberka prišla pani zima (fotoreportáž)

Vianočné súťaže o zaujímavé ceny

Stredisko pripravilo počas decembra aj vianočnú súťaž o zaujímavé ceny. „Každý pondelok sme zverejnili na našom profile na sociálnej sieti súťažnú otázku, na ktorú mohli odpovedať v komentári súťažného príspevku. Z nich sme každú adventnú nedeľu vyžrebovali jedného šťastného výhercu,“ priblížila marketingová manažérka.

Kto správne zodpovedal na súťažnú otázku, mohol vyhrať: 2 celodenné skipasy pre dospelú osobu (žrebovanie sa uskutočnilo 4. 12.), rodinnú lyžovačku pre dve dospelé osoby a pre dve deti do 12 rokov (11. 12.), pobyt pre dve osoby v Hoteli Malina (17. 12.) a sezónny skipas (24. 12.). Do súťaže sa môžete ešte zapojiť.

Nezabudli ani na letných návštevníkov, ktorí môžu vyhrať limitovanú šiltovku Bike park Malinô Brdo od originálnej slovenskej značky Čapica. „Zapojiť sa môžu v súťaži na našich sociálnych sieťach. Sledujte náš profil a ukážte nám fotku v komentári súťažného príspevku, ako ste si užívali leto v našom Bike parku,“ dodala M. Luka.

Zdroj: skipark.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.