Do Ružomberka prišla pani zima (fotoreportáž)

Výhľad z vrchu Malinné na mesto Ružomberok. Foto: Filip Kubáň

Množstvo snehu, chladné počasie a biela príroda. To je doterajšia vizitka prvého zimného mesiaca v našich končinách. 

Intenzívne sneženie v uplynulých dňoch prinieslo do Ružomberka a blízkeho okolia desiatky centimetrov snehu, z ktorého mali radosť predovšetkým deti. Ak ste sa však tešili na zasnežené Vianoce, tak nemáme pre vás dobré správy.

Sneh v našich končinách vydrží už len pár dní. Uplynulú noc síce teplota ešte slabo klesla pod bod mrazu, ale v priebehu dnešného dňa sa už začne výraznejšie otepľovať. V ďalších dňoch nebude mrznúť ani v noci a tak sa sneh začne výrazne topiť. K otepleniu sa navyše pridajú aj zrážky, ktoré budú vo forme dažďa a prehánok.

Deti, ktoré sa už veľmi tešia na blížiace sa Vianoce, tak prežijú najkrajšie obdobie roka v počasí, ktoré nebude pripomínať pravú zimnú atmosféru. Milovníci zimného počasia však nemusia zúfať. Zima sa do nášho regiónu môže kedykoľvek vrátiť.

Na nasledujúcich snímkach sa môžete presvedčiť, že tohtoročný december v ružomberskom okrese priniesol už desiatky centimetrov snehu a v kombinácii s krásnou prírodou vykúzlil úchvatnú scenériu.

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.