V pribylinskom skanzene je pripravený program venovaný poľovníctvu

Liptovské múzeum na sociálnej sieti uviedlo, že na podujatí sa zúčastnia aj študenti lesníckej školy Liptovskom Hrádku, ktorí predvedú ukážky spracovania dreva tradičným i moderným spôsobom.

Špeciálnu výstavu slovenského kopova a program venovaný poľovníctvu uvidia v nedeľu návštevníci Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Koná sa tam podujatie Nedeľa svätého Huberta. TASR o tom informovala odborná referentka kultúry z Liptovského múzea Martina Vilčeková.

O 10.30 h sa návštevníci môžu zúčastniť na svätohubertskej svätej omši. „Uvidia aj ukážky vábenia poľovnej zveri, predstavenie lovu s operenými dravcami a o 14.00 h vstúpi dychová hudba Lúžňanka,” uviedla Vilčeková.

Liptovské múzeum na sociálnej sieti dodalo, že na podujatí sa zúčastnia aj študenti lesníckej školy Liptovskom Hrádku, ktorí predvedú ukážky spracovania dreva tradičným i moderným spôsobom.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.