V Ružomberku ocenili najlepších športovcov

Titul Najlepší športovec roka 2020 získali v spoločnej kategórii futbalisti Ivan Krajčírik a Martin Regáli, basketbalistka Miroslava Praženicová a stolnotenista Andrej Kaššay.

Mesto Ružomberok každoročne oceňuje športovcov, ktorí počas uplynulého roka dosahujú nadpriemerné výsledky. Oceňovanie obvykle prebieha v Kine Kultúra, kde je okrem väčších priestorov zabezpečená aj recepcia pre organizátorov a laureátov. Aktuálna situácia stretnutia tohto typu nepovoľuje, a preto bolo ocenenie Športovec roka už druhýkrát po sebe odovzdávané v komornejších podmienkach mestskej radnice.

Najlepší športovci za rok 2020. (Foto: Viktor Mydlo. )

Ocenenie je rozdelené do niekoľkých kategórií, pričom hodnotení nie sú len profesionáli dospelí, ale aj dorastenci, mládežníci a celé družstvá.

,,Najlepších športovcov za rok 2020 vyberala Komisia pre školstvo, šport a voľnočasové aktivity, pričom titulu sa tešilo menej športovcov, než tomu bolo počas minulých ročníkov. Môže za to zastavenie a obmedzenie niektorých športových súťaží, pri ktorých by sa najlepšie výsledky dali zhodnotiť,” informoval o tom hovorca mesta Viktor Mydlo.

Záber z oceňovania v priestoroch radnice. (Foto: Viktor Mydlo)

Za rok 2020 sa titulu Najlepší športovec roka dostalo v spoločnej kategórii muži a ženy: futbalistom Ivanovi Krajčírikovi a Martinovi Regálimu, basketbalistke Miroslave Praženicovej a stolnotenistovi Andrejovi Kaššayovi.

Najlepšími spomedzi mládežníkov boli: futbalisti Tomáš Kubík a Tamara Jedináková, stolnotenistka Natália Divinská, basketbalistka Nina Oravcová, šachistka Simona Koreňová a vzpierač Šimon Strapec. Ocenenie putovalo aj kolektívom dospelých športovcov. Titul si v roku 2020 rozdelili basketbalistky-ženy MBK Ružomberok a stolnotenistky-ženy ŠKST Ružomberok, dorastenky ŠKST Ružomberok, basketbalistky U14 a U12 MBK Ružomberok.

Zdroj: Tlačová správa mesta Ružomberok. Titulná fotografia: Najlepší športovci na spoločnej fotografii s vedením mesta. Foto: Viktor Mydlo.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť