Veľká dvorana sa premenila na rozprávkový les

V utorok 9. novembra sa javisko Veľkej dvorany KDAH zmenilo na rozprávkový les. Divákom (aj keď tentokrát v obmedzenom OTP režime) sa takmer po dvoch rokoch odmlky spôsobenej pandémiou predstavili mladí šikovní umelci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Alkana.

Do dynamického deja muzikálovej rozprávky Zakliati bratia a Baba Jaga dokázali vtiahnuť nielen najmenších, ale aj skôr narodených divákov.

Alkana už dlhé roky presviedča o profesionálnom prístupe k tvorbe svojich predstavení. Aj tento krát  v ničom nezaostala za svojou povesťou. Krásna divadelná scéna, profesionálne osvetlenie a ozvučenie, nádherné rozmanité kostýmy, pútavé piesne či zaujímavé tanečné choreografie. Kvalitné spevácke a prirodzené herecké výkony predstaviteľov hlavných rolí,  zrozumiteľnosť hovoreného slova a spievaných textov. To všetko je pre divadelné muzikálové predstavenia Alkany typické.

V rozprávke plnej hudby, spevu a tanca sa v hlavnej roli odvážnej Haničky predstavila 11 ročná Viktória Šavrnochová. Hanička sa vybrala do lesa hľadať svojich stratených bratov. Cestou stretla nových kamarátov – maca (Lenka Banášová), kocúra (Martina Kulihová) a psíka (Rút Malíšková). Tí ju zaviedli ku chalúpke zlej, zákernej Baby Jagy.

Odvážna Hanička sa jej však nebála. Zistila, že Baba Jaga jej bratov začarovala a tak sa ich rozhodla zachrániť. S pomocou svojich nových kamarátov a s pomocou lesných víl a myšiek dokázala vyriešiť všetky úlohy, ktoré od nej Baba Jaga požadovala. Ako každá rozprávka, aj táto mala šťastný koniec. Hanička svojich bratov oslobodila a zlá, zákerná Baba Jaga stratila svoju zázračnú moc. 

Režisér muzikálu, riaditeľ ružomberskej Alkany Miloš Bubelka bol s hereckými, speváckymi aj tanečnými výkonmi svojich zverencov mimoriadne spokojný. Zvlášť vyzdvihol vynikajúci herecký výkon Miriamy Bobákovej (Baba Jaga).

Dva mesiace intenzívnych nácvikov a drilu v Alkane padli na úrodnú pôdu. Význam mali nie len pre deti, ktoré mohli po dlhom čase opäť zažiť eufóriu pri vystúpení v svetle reflektorov. Pre rodičov to bol pocit hrdosti z vystúpenia ich ratolestí a pre ostatných divákov hlboký umelecký zážitok. O mimoriadnom úspechu muzikálu svedčí aj záverečný stading ovation. Ten bol pre mladých umelcov z Alkany tou najkrajšou a najväčšou odmenou.

Zdroj: Miloš Bubelka, riaditeľ Alkany Rbk. Fotografie v texte: Alkana.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.