Víťazná jarná premiéra. Ružomberok pokoril Michalovce

Ruža zdolala Michalovce 1:0. Foto: Rudolf Maškurica.
Futbalisti MFK Ružomberok otvorili v sobotu 11. februára jarnú časť Fortuna ligy na domácom štadióne. V 19. kole Fortuna ligy zdolali MFK Zemplín Michalovce tesne 1:0.

Ružomberskí futbalisti odštartovali mimoriadne dôležitú časť sezóny, ktorá rozhoduje o tom, či sa bude v nadstavbovej časti ligy nachádzať v bojoch o titul alebo o záchranu. Úvodný zápas ich čakal súper z rangu ťažších, keďže aj Zemplínčania sa netaja ambíciami o postup do skupiny o titul.

Zápasu sa od úvodu lepšie chytili hostia z Michaloviec, keď hneď na začiatku nevyužili veľké zaváhanie ružomberskej defenzívy. V 15. minúte tesne minul Ťapajovu bránu Peňa.  V 27. minúte to skúšal na brankára Száraza strelou Bobček, no lopta bránu minula.

O dvanásť minút neskôr sa však už Bobček nemýlil, keď po chybe defenzívnej línie Michaloviec otvoril skóre zápasu – 1:0. Na konci polčasu to vyskúšal na mladučkého ružomberského brankára Ťapaja Slebodník, no ani on pred ružomberskou svätyňou nepochodil.

„Mali sme dobrý vstup do prvého polčasu, kde sme si v podstate aj vytvorili tlak. Vedeli sme, že súper veľmi dobre hrá po pravej strane, kde sme sa celý týždeň na to pripravovali a musím povedať, že sme v prvom polčase niektoré tie útoky súpera nevedeli zachytávať tak, ako by sme chceli,“ povedal o zápase lodivod domácich Peter Struhár.

Bezchybná defenzíva

V 50. minúte sa dostal do šance Malý, no jeho pokus nebol dostatočne razantný na to, aby prekonal brankára Száraza. O šestnásť minút neskôr mohol druhý gólový zápis pridať Bobček, keď jeho krížny pokus ľavačkou len tesne minul bránu Zemplínčanov.

V 87. minúte to skúšal na brankára hostí aj Madleňák, ktorého strela však trafila Száraza. Ružomberčania do konca zápasu Zemplínčanov takmer do ničoho nepustili a zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0.

V druhom polčase sme si urobili poriadky v obrannej zóne, kde sme súperovi nedovolili sa presadzovať v krajných vertikálach a myslím si, že sme si ten zápas uhrali. Na našom mužstve bolo pozitívne to, že bolo fakt vidieť srdiečko tých chalanov,“ zhodnotil zápas Struhár.

Ťapaj s premiérou

Ligovú premiéru si v zápase s Michalovcami odkrútil perspektívny a stále len 18-ročný brankár Dominik Ťapaj, ktorý mal v jesennej časti veľkú zásluhu na druhom mieste ružomberského dorastu do 19 rokov (U-19).

Tréner Struhár bol spokojný, že tento zápas zvládli jeho zverenci aj pre novica. „Chcel by som pochváliť brankára Ťapaja, ktorému chcem pogratulovať k prvému štartu a prvej nule. Myslím si, že nám v Ružomberku rastú veľmi dobrí brankári. Takže som veľmi šťastný, že sme tento ťažký, dôležitý zápas pre neho zvládli,“ zhodnotil prácu ružomberskej brankárskej akadémie Struhár.

Bodov je stále málo

Ružomberčanov čakajú do konca základnej časti ešte tri náročné duely, v ktorých sa môže rozhodnúť o tom, či jar strávia v skupine o titul alebo v skupine o záchranu.

V piatok 17. februára sa stretnú zverenci trénera Petra Struhára so Spartakom Trnava na štadióne Antona Malatinského a v záverečných dvoch súbojoch základnej časti si zahrajú v zápasoch o všetko s MŠK Žilina (26. februára) a DAC Dunajská Streda (4. marca).

Fortuna liga – 19. kolo

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 39. Bobček. Žlté karty: 90. Madleňák – 13. Vaško, 90.+3 Jánošík. Rozhodovali: Kružliak – Straka, Zemko. Diváci: 445.

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Zsigmund – Gerec (76. Úradník), Luterán, Chrien (70. Domonkos), Selecký (70. Šefčík) – Bobček (82. Boďa).

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Majranovič, Volanakis, Ceklič – Njie (77. Žofčák) – Peña (90. Záhradník), Vaško (60. Qose) – Jánošík, Marcin, Slebodník (60. Kanu).