Víťazstvo na úvod skupiny o titul. Ruža pokorila na domácom štadióne Dunajskú Stredu

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v piatok 4. marca v rámci 23. kola Fortuna ligy na domácom trávniku proti DAC Dunajská Streda 4:1. Troma dôležitými bodmi si Ružomberčania poistili tretie miesto v tabuľke.

Do 20. minúty videli diváci viac menej medzi šestnástkový futbal, ktorý ukazoval minimálne náznaky gólových šancí. Ružomberčanom sa podarilo vďaka prvej štandardnej situácii v zápase otvoriť skóre, keď po zahratom rohovom kope Domonkosa najvyššie vyskočil Madleňák a hlavičku namieril nechytateľne k ľavej žrdi portugalského brankára Ferreiru – 1:0.

Svoj druhý gól mohol Madleňák pridať už o osem minút, no jeho hlavička mierila mimo bránu hostí. V 29. minúte sa do šance dostali hostia, keď Hahnovu strelu bez problémov vykryl Krajčírik. V závere polčasu sa Ružomberčania dostali do ešte jednej príležitosti, ktorú zmaril pred Regálim brankár hostí.

Už v prvých sekundách druhého polčasu Ružomberčania zvyšovali svoj náskok po Gerecovej strele z uhla – 2:0. Hneď po góle sa na štadióne vypla časť osvetlenia, čo zapríčinilo päť minútové prerušenie zápasu. V 65. minúte poslal aktívny Domonkos presnú prihrávku na Bobčeka, ktorý snahu hostí na kontaktný gól definitívne zmaril tretím ružomberským do siete hostí – 3:0. V 70. minúte sa v podobnej šanci opäť vyskytol Bobček, no jeho strela skončila tesne vedľa bránky hostí.

O sedem minút neskôr sa o kontaktný gól postaral Moumou – 3:1. Hostia sa však ako keby s jedným streleným gólom uspokojili a v zápase si už takmer nič na súpera nedovolili. Na druhej strane sa v 88. minúte dostal do šance Boďa, ktorý po efektívnej otočke strelil štvrtý gól Ružomberčanov – 4:1.  Ružomberčania si priaznivé skóre do konca zápasu podržali a bez väčších problémov získali tri body.

Hráči splnili svoje úlohy, odmenou im je výhra

Ružomberskí futbalisti sú vo fazóne. Po úspešnej jeseni dokázali futbalovej verejnosti, že to nebola náhoda a v bodovom ťažení pokračujú aj na jar. „Videli sme zaujímavé stretnutie. Moje mužstvo do zápasu vstupovalo s určitým zámerom. Chlapcov musím pochváliť za disciplínu a organizáciu počas celého zápasu, ktorý mali plne v rukách. Svoje úlohy až do posledných minút plnili do bodky,“ povedal na pozápasovej tlačovke lodivod MFK Ružomberok Peter Struhár.

Receptom na víťazstvá a dobré umiestnenie je najmä fungujúca ofenzíva. V úvode sa Ružomberčania trápili, avšak prišiel zlom. Aj v tomto jasne vyhratom zápase dokázali Ružomberčania, že sú vo viacerých fázach hry kvalitnejšími ako ich súperi. „Teší ma, že zase sa nám darilo v ofenzíve. Videli sme pekné góly. Mali sme oveľa kvalitnejšiu prechodovú fázu, keď súper mal problémy zachytávať našich rýchlych hráčov. Z toho pramenili naše šance a góly,“ dodal Struhár.

Dôležité tri body v boji  Európu

Ružomberskí futbalisti ziskom troch bodov do ligovej tabuľky zvýšili svoj náskok pred tabuľkovým susedom DAC na osem bodov. Na druhú Trnavu im chýba jeden bod, avšak Trnava má zápas k dobru. V prípade, že by sa Ružomberok udržal na priečke, akej je teraz, tak by leto svojim fanúšikom okorenil kvalifikáciou Európskou konferenčnou ligou.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.