Muž jazdil s autom po cintoríne

Ilustračná fotografia. Zdroj: pexels.sk
Mestskí policajti v Ružomberku majú za sebou týždne plné kuriozít. Najskôr riešili močiaceho muža v strede križovatky, potom vodiča, ktorý sa s autom vozil po cintoríne, následne muža, ktorý pobehoval po hrádzi s mačetou v ruke, ale aj nález klobásy napichanej klincami.

 Najskôr porozbíjali fľaše, potom ich pozametali

V piatok 24. júna večer prijal operačný príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, v ktorom oznamovateľ uviedol, že na Ulici Plavisko v blízkosti pohostinstva sa pohybujú dvaja opití muži.

,,Tí mali na ceste rozbiť sklenenú fľašu, stáli v strede vozovky a zastavovali autá. Hliadka na mieste našla dvoch mužov, jeden sedel na kraji cesty, druhý prechádzajúcim vodičom naznačoval, že im skočí do cesty,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

Mestskí policajti najprv zabezpečili tú časť vozovky, kde sa nachádzali črepiny z rozbitej fľaše a pohárov, aby zabránili poškodeniu okoloidúcich vozidiel. Následne zistili, že išlo o Ružomberčanov vo veku 27 a 28 rokov.

,,Hliadka takisto zabezpečila, aby si podgurážení muži požičali metlu z podniku, kde predtým požívali alkohol a pozametali cestu. Kvôli ich bezpečnosti mestskí policajti v úseku riadili dopravu,“ priblížil Jankovič.

Keď bola cesta opäť prejazdná a prekážka odstránená, obidvom mužom policajti uložili blokové pokuty. Hliadka neskôr ešte monitorovala ich pohyb pre prípad, aby nedošlo k ďalšiemu porušeniu zákona a ohrozeniu zdravia opitých mužov ako aj vodičov.

Najskôr pil každý svoje, potom spoločne

V piatok 24. júna vo večerných hodinách policajti prostredníctvom kamery monitorujúcej Námestie Andreja Hlinku objasnili priestupky proti verejnému poriadku.

,,Na jednej lavičke sedeli dve dievčatá a požívali sekt, na vedľajšej lavičke zase dvaja mládenci požívali „tvrdý“ alkohol,“ opísali policajti, ktorí partiu po chvíli videli piť alkohol spoločne z jednej fľaše.

Vyslaná hliadka zistila, že jeden mládenec mal 20 rokov, ostatní traja boli vo veku 18 rokov, všetci z okresu Ružomberok. Za požívanie alkoholických nápojov na verejnosti im policajti v zmysle platného Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta uložili blokové pokuty.

Muž jazdil s autom po cintoríne

V poslednej dobe preveruje MsP v Ružomberku veľa telefonických oznámení o priestupkoch proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

,,Vo väčšine prípadov ide o nahlásenie zlého parkovania na sídliskách, no v nedeľu v poobedňajších hodinách to bolo oznámenie o vozidle, ktoré malo jazdiť po cintoríne,“ priblížila polícia.

Hliadka zistila, že po cintoríne naozaj jazdí vozidlo, ktorého vodičom bol 30-ročný Ružomberčan. ,,Ten najprv hľadal rôzne výhovorky, že doviezol osobu ťažko zdravotne postihnutú, no tá sa vo vozidle a ani na cintoríne už nenachádzala,“ informovali policajti, ktorí mu za nerešpektovanie zákazu uložili blokovú pokutu.

V meste je počas prázdnin rušnejšie

Počas prázdninových víkendových nocí Mestská polícia berie do úvahy fakt, že sa v uliciach mesta nachádza väčší počet mladých ľudí ako je to počas školského roka. Na kontrolu verejného priestranstva prispieva aj kamerový systém, ktorý mestskí policajti využili hneď v piatok 1. júla. Po 22:00 h sa na Ulici Panská na schodoch pred predajňou bicyklov nachádzala patria, ktorá požívala alkohol.

,,Vyslaná hliadka zistila, že alkohol požívali tri osoby. Išlo o dve mladé ženy vo veku 19 a 20 rokov spolu s 24-ročným mužom, všetci s trvalým bydliskom v okrese Ružomberok,“ informovala MsP v Ružomberku. Za nerešpektovanie VZN, ktoré zakazuje požívať alkohol na verejnosti, im policajti uložili blokové pokuty.

O necelú hodinu mestskí policajti uložili blokovú pokutu aj ďalším dvom dievčatám, ktoré takisto požívali alkohol na verejnosti. Na Ulici Mariánska pod Mauzóleom A. Hlinku ich zachytila kamera, ktorá monitoruje tento priestor. Išlo o 18-ročné dievčatá z obce v okrese Ružomberok.

Vyliezol na kapota auta

Hodinu pred polnocou si zase na kamere monitorujúcej Ulicu M. Madačova príslušník Mestskej polície všimol partiu mladých ľudí. Na parkovisku mali odstavené vozidlo s otvoreným kufrom. Pri vozidle stáli tri fľaše, z ktorých postupne požívali alkohol.

,,Jeden z mladíkov dokonca vyliezol na kapotu vozidla a spolu s ostatnými sa snažili auto rozkolísať. Vzhľadom na nočnú hodinu ich zábavu ukončila vyslaná hliadka. Štyrom 19-ročným rovesníkom policajti uložili blokové pokuty za uvedené priestupky,“ opísali mestskí policajti.

Po polnoci zase hliadka na základe kamerového systému uložila blokovú pokutu 18-ročnej dievčine z okresu Liptovský Mikuláš, ktorá sedela na lavičke v blízkosti nočného podniku a požívala alkohol.

Jeden močil na budovu, druhý v strede križovatky

V sobotu 2. júla niekoľko minút po polnoci počas hliadkovacej činnosti na Ulici Mariánska videla hliadka mladého muža, ktorý močí priamo na jednu z budov na tejto ulici. Po predložení dokladu totožnosti policajti zistili, že išlo o 27-ročného Ružomberčana. Za priestupok proti verejnému poriadku mu uložili blokovú pokutu.

,,O hodinu neskôr zase kamery zaznamenali muža, ktorý vyšiel z nočného podniku, postavil sa do stredu križovatky Ulíc Dončova a Bernoláka a priamo na križovatke vykonal svoju telesnú potrebu“ uviedli policajti.

Muž sa potom snažil z miesta odísť taxíkom, no hliadka ho stotožnila. Išlo o 23-ročného Košičana, ktorému za znečisťovanie verejného priestranstva policajti uložili blokovú pokutu.

Muž pobehoval po hrádzi s mačetou

V prvý júlový piatok pol hodinu pred polnocou preverovala hliadka Mestskej polície oznámenie, že po hrádzi v Hrabove sa prechádza muž, ktorý drží v ruke mačetu. ,,Po príchode do Hrabova hliadka v blízkosti reštaurácie našla muža, na ktorého sedel popis oznamovateľa. Ten, keď videl prichádzajúcu hliadku, mačetu odhodil do trávy,“ opísali incident policajti.

Poverený príslušník Mestskej polície vec objasňuje ako priestupok proti verejnému poriadku, pretože nosenie chladných zbraní ako dýk, bodákov a šablí je na miestach prístupných verejnosti zakázané.

Žena našla klobásu napichanú klincami

V pondelok 4. júla preverovala hliadka Mestskej polície telefonické oznámenie na Ulici Liptovská na sídlisku Klačno. ,,Oznamovateľka bola venčiť svojho štvornohého miláčika a za panelákom našla klobásu, v ktorej sa nachádzali napichané klince o veľkosti asi dvoch centimetrov. Oznamovateľka v obave, aby ich nejaký pes nezožral, kúsky klobás pozbierala a odhodila,“ uviedla MsP. V prípade potreby žena predtým veci odfotila na mobilný telefón.

Mestská polícia v Ružomberku preto touto cestou žiada občanov a majiteľov  psov v tejto lokalite, aby pri venčení zvýšili pozornosť a nenechávali svojich psov bez dozoru. Taktiež žiadajú občanov, aby si viac všímali svoje okolie a v prípade, ak uvidia podozrivú osobu, ktorá rozhadzuje kŕmenie pre zvieratá, aby okamžite o veci informovali Mestskú políciu na bezplatnej telefónnej linke 159.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.