Vodič nafúkal takmer tri promile

V pondelok 9. mája popoludní zastavila hliadka polície v Liskovej 42-ročného muža z okresu Ružomberok. Vodiča osobného auta Audi, ktorý pri kontrole nafúkal 2,71 promile, polícia zadržala a zobrala mu vodičák.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 42-ročný muž z okresu Ružomberok. Obvinený muž v pondelok 9. mája v poobedných hodinách viedol po ceste tretej triedy v okrese Ružomberok, v smere od obce Lisková na obec Turík, osobné motorové vozidlo značky Audi.

Následne bol policajnou hliadkou zastavený. ,,Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,30 mg/l (2,71 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,” uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline (KR PZ ZA).

Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. ,,Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,” zdôraznila G. Kremeňová.

Zdroj: KR PZ ZA

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.