Vodný park Bešeňová má nového majiteľa

Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) rozšírila svoje portfólio a stala sa majiteľom a prevádzkovateľom Vodného parku Bešeňová. Cenu za kúpu podielov nezverejnili.

Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s., ktorá prevádzkuje lyžiarske strediská, vodné a zábavné parky v štyroch európskych krajinách, rozšírila svoje portfólio a stala sa majiteľom i prevádzkovateľom Vodného parku Bešeňová.

So spoločníkom spoločnosti EUROCOM Investment, s.r.o., ktorá je prevádzkovateľom známeho akvaparku v Liptove, sa dohodla na odkúpení jej 100-percentného podielu.

„Spoločnosť TMR zrealizovala nadobudnutie 100-percentného obchodného podielu v spoločnosti EUROCOM Investment. prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Tatry mountain resorts PL,“ vysvetlil Marián Galajda, PR manažér spoločnosti TMR.

Ako informovala TMR, cenu za kúpu podielov spoločnosti po dohode oboch strán nezverejnili. Akciová spoločnosť TMR kúpu podľa Galajdu financovala prostredníctvom bankového úveru.

Spolupracovali dlhodobo

S majiteľmi Vodného parku v Bešeňovej spolupracovala TMR dlhodobo prostredníctvom programu Gopass, ako aj pri prevádzke akvaparku. Spoločne realizovali aj viaceré projekty a marketingové aktivity v rámci Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV a združenia CR Klaster Liptov.

„Odkúpenie podielov a prevzatie vodného parku do nášho portfólia je naplnením vzájomnej zmluvy a logickým vyústením tejto spolupráce. Od tohto kroku očakávame ešte lepšiu synergiu v rámci firmy, ďalší rozvoj vodného parku a možnosť kvalitného spoločného manažmentu s Tatralandiou. O samotnej kúpe sme pritom uvažovali už skôr, ale kvôli pandémii koronavírusu sa transakcia odkladala,“ informoval Igor Rattaj predseda predstavenstva TMR.

TMR patrí k najväčším zamestnávateľom v Liptove. Okrem Vodného parku Bešeňová im v regióne patrí aj Akvapark Tatralandia, lyžiarske stredisko Jasná a hotely v Demänovskej doline.

Vlastnili ho Liptáci aj Gruzínec

K predaju došlo 13. apríla 2022. Dovtedajším vlastníkom Vodného parku Bešeňová bola spoločnosť EUROCOM Investment, ktorej majiteľom bola spoločnosť Invest Liptov so sídlom v Liptovskom Mikuláši. Stoja za ňou Vladimír Krč, Jakub Frackowiak, Pavol Mikušiak a Veronika Mikušiaková, ktorí vystupujú v holdingu CBA Verex. Tí kúpili akvapark v roku 2014 od gruzínskeho podnikateľa Nodari Giorgadzeho ešte pod starým názvom GINO Paradise.

Ako informoval Galajda, história Vodného parku Bešeňová siaha do roku 1987, kedy bol zrealizovaný prvý z troch vrtov. Geotermálna voda vyviera z hĺbky 1987 m s teplotou 60,5 °C. Prvé bazény pre verejnosť otvorili v roku 1993 ešte pod názvom Termálne kúpalisko Bešeňová a neskôr Thermal park Bešeňová.

Od roku 1994 Termálne kúpalisko Bešeňová prevádzkovala spoločnosť Greikor. Jej spoločníkom bola Irena Čomborová, manželka bývalého riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku a súčasného primátora mesta Ružomberok. Ďalšími zakladajúcimi spoločníkmi boli podnikateľ Daniel Grenčík, súčasný majiteľ spoločnosti Grenstav v Ružomberku a Ivan Kenéz z Ružomberka. Podľa Obchodného registra SR o rok neskôr do spoločnosti vstúpil aj Igor Duchovný z Bešeňovej.

Koncom roku 2003 Termálne kúpalisko v Bešeňovej kúpil gruzínsky podnikateľ Nodari Giorgadze, ktorý dlhodobo žije na Slovensku. Za jeho éry došlo k masívnemu rozvoju a rozšíreniu služieb – pribudli nové bazény, vodné atrakcie, wellness centrum aj nové ubytovacie zariadenia. Zmenil sa aj názov na Thermal park Bešeňová a neskôr na GINO Paradise Bešeňová.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.