Vojenská nemocnica navyšuje počty lôžok pre covidových pacientov

Pre pacientov s ochorením COVID-19 bude k dispozícii celkovo 7 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, 5 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík) a 35 lôžok s kyslíkom. 

V súvislosti s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom v regióne a aj napriek  tomu, že pred mesiacom požiar  značne obmedzil priestorové kapacity Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok  – FN, jej vedenie vyšlo v ústrety požiadavkám Žilinského samosprávneho kraja a od 17. novembra 2021 navyšuje počty lôžok pre COVID-ových pacientov.

,,V ÚVN SNP Ružomberok – FN tak bude pre pacientov s ochorením COVID-19 k dispozícii celkovo 7 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, 5 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík) a 35 lôžok s kyslíkom,” informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Vzhľadom na túto skutočnosť Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN od 17. novembra 2021 až do odvolania obmedzuje plánovanú operatívu.

Prioritu od 17. novembra 2021 v súvislosti s operačnými výkonmi budú mať urgentné stavy (akútna zdravotná starostlivosť) a onkologické diagnózy vyžadujúce operačný výkon. Plánované operačné výkony budú realizované len v minimálnej miere v závislosti od vyťaženosti anesteziológov a tiež priestorových a personálnych možností jednotlivých pracovísk.

Pacientov objednaných na plánovanú operáciu bude o jej prípadnom zrušení telefonicky informovať príslušná klinika alebo pracovisko. Špecializované ambulancie a pracoviská v ÚVN SNP Ružomberok – FN sú v prevádzke bez obmedzenia.

Aktuálne je ÚVN SNP hospitalizovaných 36 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 6 pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii, 4 High flow a 25 pacientov na klinike infektológie.

Titulná fotografia: UVN

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.