Vojenská nemocnica v Ružomberku zakázala návštevy pacientov

Zdroj: redakcia
Zákaz návštev súvisí so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou a výskytom akútnych respiračných ochorení.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku koncom decembra pristúpila k zákazu návštev pacientov na Neurologickej klinike .

,,Vzhľadom k zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii vo výskyte akútnych respiračných ochorení u zamestnancov a pacientov sa od dňa 28.12.2023 na Neurologickej klinike ÚVN SNP Ružomberok- FN pristupuje k zákazu návštev,” infmormovala hovorkyňa ÚVN v Ružomberku Nikola Bystričanová.

Ako ďalej uviedla, zákaz návštev potrvá do odvolania, respektíve do zlepšenia epidemiologickej situácie.

Zákaz návštev platí aj na lôžkových izbách pôrodníckeho oddelenia.

,,Vzhľadom na kolíziu návštev a organizácie práce na Gynekologicko-pôrodníckej klinike, vedenie rozhodlo o zrušení návštev na lôžkových izbách pôrodníckeho oddelenia, ako aj predĺžených návštevných hodinách,” upozornila hovorkyňa s tým, že od 2. januára sú návštevy povolené iba v jedálňach kliniky v čase od 13:00 do 18:00 hod.

Výnimky, ktoré nemocnica povoľuje

Platia však niektoré výnimky zo zákazu návštev. Povolená je návšteva kňaza alebo duchovného za účelom vysluhovania sviatostí, vstup je umožnený aj návštevám osôb v paliatívnej starostlivosti, ktoré sú ťažko choré alebo umierajúce a výnimku môže určiť aj lekára v prípade, ak neprítomnosť osoby môže nepriaznivo vplývať na výsledky liečebného procesu.

Bystričanová upozorňuje na základné pokyny pri poskytnutí návštev v nemocnici, kde platí nevstupovať, ak má návšteva klinické príznaky respiračného ochorenia, počet návštevníkov u jedného pacienta v rovnakom čase je max. 3 osoby a dôležité je tieť dodržiavať respiračnú hygienu a hygienu rúk.

Zdroj: www.uvn.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.