Vyšlo februárové číslo RK Magazínu

Prečítate si o najdiskutovanejšej ružomberskej Kalvárii. Dozviete sa, aký názor má na výstavbu apartmánových domov architekt Martin Bišťan. Zistíte, aké plány majú dolnoliptovské obce a možno vás naša reportáž o otužovaní natoľko zaujme, že ľadovú vodu budete chcieť pocítiť aj vy.

Situácia v spoločnosti by sa dala prirovnať k počasiu. Jeden deň nasneží, druhý deň zimu spláchne dážď, tretí deň všetka voda primrzne, na štvrtý konečne vyjde slnko. Sem-tam sa dozviete, že vaša ratolesť sa namiesto online výučby radšej venuje hrám na mobile, inokedy vás zaskočí telefonát od pozitívneho príbuzného so slovami – ja už naozaj nevládzem. Ubehol rok, čo si zvykáme na obmedzenia a opatrenia. Na koronavírus.

Nevieme vám síce povedať, kedy bude konečne svet v starých koľajach, dozvedieť sa však môžete, čo sa deje v dolnoliptovskom chotári. Vo februárovom RK Magazíne si prečítate o najdiskutovanejšej ružomberskej Kalvárii. Dozviete sa, aký názor má na výstavbu apartmánových domov architekt Martin Bišťan. O sile modlitby sme sa rozprávali s nemocničným kaplánom Stanislavom Kaníkom. Zistíte, aké plány majú dolnoliptovské obce a možno vás naša reportáž o otužovaní natoľko zaujme, že ľadovú vodu budete chcieť pocítiť aj vy. Opäť vám prinášame aj informácie z rokovania mestského zastupiteľstva, no ponúkame aj tému unikátnej ľubochnianskej železničky.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

 

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.