Za dverami počula stonanie, zavolala pomoc

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com

Mestská polícia mala opäť „perný“ týždeň. Pomáhala staršej pani a zranenému mužovi, riešila cudzincov, ktorí rušili nočný kľud, ale aj psychiatrického pacienta, ktorý bol agresívny na zdravotníkov.

Vo štvrtok 23. februára požiadali hasiči Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku o súčinnosť pri otvorení bytu na sídlisku Klačno. Mali podozrenie, že v byte sa nachádza jeho majiteľka – staršia pani.

,,Susedka, ktorá staršej pani pomáha, počula za dverami stonanie. Do bytu sa ale nedalo dostať. Hasiči byt otvorili a spolu s mestskými policajtmi našli na posteli ležať majiteľku bytu,“ uviedol Roman Jankovič z MsP v Ružomberku.

Vzhľadom na jej zdravotný stav ju zverili do opatery zdravotníckym záchranárom. ,,Išlo o podozrenie na cievnu mozgovú príhodu, preto ju previezli do nemocnice. Vďaka šikovnosti a vybaveniu hasičov sa podarilo byt zabezpečiť,“ priblížil Jankovič. Kľúče následne prevzala oznamovateľka, ktorá staršiu pani opatruje.

Nájdený ruksak vzali do úschovy

Z Klačna išla hliadka preveriť oznámenie o nájdení športovej tašky na zastávke Mestskej autobusovej dopravy (MAD) na Dončovej ulici.

,,Na lavičke bol položený bieločierny ruksak s nápisom NEW YORKER. V ruksaku sa nachádzali  krátke športové nohavice, tričko, mikina a tenisky,“ vymenoval Jankovič.

Nájdený ruksak policajti vzali do úschovy na mestskú políciu, kde si ho majiteľ môže prísť  prevziať.

 Muž bez domova si ustlal na detskej pohotovosti

V piatok 17. februára v podvečerných hodinách zamestnanci železničnej stanice oznámili, že vo vestibule stanice sa nachádza väčšia skupina bezdomovcov, ktorí tam majú požívať alkohol, robiť neporiadok a obťažovať cestujúcich.

,,Hliadky mestskej a štátnej polície v záujme obnovenia verejného poriadku vyzvali desaťčlennú skupinu bezdomovcov, aby opustili priestory stanice,“ ozrejmili z polície.

Príslušníci mestskej polície riešia ľudí bez strechy nad hlavou takmer každý deň. Väčšinou sa nachádzajú na miestach ako železničná stanica, nákupné centrum na Ulici Podhora, niekedy to bývajú neuzamknuté vchody bytových domov.

V nedeľu 19. februára v noci však privolali hliadku na Ulicu Hurbanova, kde sídli detská pohotovosť. Tam si v čakárni na lavičke ustlal 62-ročný muž. ,,Hliadka ho upozornila, že čakáreň slúži na iné účely a z pohotovosti odišiel,“ informovali mestskí policajti.

Alkohol na verejnosti aj spadnutý ľad na ulici

V piatok 17. februára vo večerných hodinách hliadka mestskej polície prechádzala Ulicou Podhora. Pod prístreškom tam našla dvojicu mladých ľudí, ktorí požívali alkohol.

,,Išlo o 27-ročného muža a o rok mladšiu ženu s trvalým bydliskom v okrese Ružomberok. Za požívane alkoholických nápojov na verejnosti im uložili blokové pokuty v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia, ktoré takéto konanie zakazuje,“ priblížil Jankovič.

V piatok 17. februára v doobedňajších hodinách obyvateľ na mestskú políciu oznámil, že na Ulici Považská padá zo strechy ľad.

,,Podľa oznamovateľa chodník využíva množstvo ľudí, ktorí tadiaľ chodia do polikliniky. Mestskí policajti oznámenie preverili a kvôli zabezpečeniu, aby sa nestal nejaký úraz, kontaktovali správcu bytovky,“ uviedli z polície.

Cudzinci rušili nočný kľud

V nedeľu 19. februára niekoľko minút po polnoci preverovali mestskí policajti oznámenie, že v jednom z hotelov v rekreačnej oblasti Hrabovo dochádza k porušovaniu nočného kľudu.

,,Po príchode do hotela hliadka kontaktovala pracovníčku recepcie, ktorá o porušovaní nočného kľudu nevedela. Hliadka išla teda podľa oznámenia ku jednej z izieb, kde bolo počuť hluk,“ začali opisovať policajti situáciu.

Podľa polície boli na izbe ubytovaní cudzinci, ktorých dôrazne upozornili na nočnú hodinu a protiprávne konanie, ako aj možné uloženie sankcie.

V ten istý deň mestských policajtov požiadali o pomoc aj z ďalšieho ubytovacieho zariadenia v širšom centre mesta. Teraz sa mal takisto v zariadení nachádzať cudzinec, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu a nechcel z izby odísť.

 ,,Hliadka zistila jeho totožnosť, išlo o 20-ročného muža z Južnej Ameriky. Ten sa chcel dostať do nášho hlavného mesta, preto mu hliadka ukázala cestu na stanicu, kde mladý cudzinec odišiel,“ priblížili policajti.

Psychiatrický pacient verbálne útočil na zdravotníkov

Vo štvrtok 23. februára hodinu pred obedom prijal operačný príslušník mestskej polície telefonické oznámenie. V ňom mu zdravotná sestra oznámila, že v ambulancii všeobecného lekára majú pacienta, ktorý tam robí neporiadok. Išlo o pacienta, ktorý sa lieči na psychiatrii.

,,Po príchode polície do ambulancie našli 30-ročného muža, ktorý verbálne útočil na lekára ako aj na zdravotnú sestru. Za prítomnosti hliadky sa podarilo pacienta upokojiť,“ ozrejmili z polície.

Lekár privolal rýchlu zdravotnú pomoc a mladého muža previezli na psychiatrické oddelenie vojenskej nemocnice.

Opitý muž si poranil hlavu a bol dezorientovaný

Vo štvrtok 23. februára niekoľko minút pred siedmou hodinou večer preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie, že na Ulici Jána Jančeka sedí na chodníku neznámy muž.

,,Hliadka našla muža v blízkosti pohostinstva. Ten bol zjavne pod vplyvom alkoholu, no na hlave mal tržnú ranu. Hliadke uviedol, že spadol ako vychádzal z pohostinstva,“ informovali policajti,

Podľa polície bol 58-ročný muž z okresu Ružomberok dezorientovaný a nevedel hliadke uviesť, kde sa nachádza. Z tohto dôvodu privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá muža previezla na vyšetrenie do nemocnice.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.