Zápas Ružomberka so Zlatými Moravcami sa neuskutočnil

Pre prasknuté potrubie neodohrali ružomberskí futbalisti zápas. Foto: FB/MFK Ružomberok
Dôvodom boli technické problémy súvisiace s vyhrievaním ihriska.

Stretnutie 17. kola Fortuna ligy medzi MFK RužomberokFC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sa v sobotu 5. novembra neodohral. Duel sa predbežne odložil na 19:00 h, no krátko pred 18 h delegát Miroslav Schneider uviedol nasledovné: „Stretnutie medzi klubmi MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sa dnes neodohrá. Dôvodom je, že došlo k ekologickej havárii na hracej ploche a vytiekla do hracej plochy látka, ktorá je nebezpečná pre zdravie hráčov. Boli tu pracovníčky Slovenskej inšpekcie životného prostredia, ktoré uložili domácemu klubu, aby od zajtra začal robiť opatrenia na odstránenie kontaminovanej zeminy.”

Predstavitelia domáceho klubu si želali, aby sa zápas uskutočnil, no to podľa Schneidera nebolo možné. „Keby sa prikročilo k výmene vrchnej vrstvy, po nejakých pätnástich minútach, napriek tomu, že vonku prší, by došlo k nasiaknutiu a pri hre by, či už brankár, alebo jednotliví hráči došli do kontaktu s touto kontaminovanou pôdou. Hráč by sa okamžite musel vyzliecť, umyť, dezinfikovať vo vode a to by nebolo možné. Z tohto dôvodu sa dnes stretnutie neuskutoční.“

Definitíva môže padnúť v pondelok

Náhradný termín stretnutia zatiaľ nie je známy. O novom termíne zápasu by sa mohlo rozhodnúť v pondelok 7. novembra. Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v utorok 8. novembra o 13:00 h, keď sa v rámci 5. kola Slovnaft Cupu predstavia v Skalici. O pár dní na to nastúpia Liptáci na pôde majstrovského Slovana Bratislava (13. 11.).

Kalendárny rok ukončia Ružomberčania dohrávkou 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční 18. novembra v Dunajskej Strede. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte 4 duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.