14-ročný chlapec si na downhillových pretekoch na Malinom Brde poranil chrbticu

Tínedžer z Českej republiky si poranil chrbticu. Foto: HZS
Na mieste zasahovali horskí záchranári. Ich pomoc potreboval aj pretekár so zraneným kolenom.

Uplynulý víkend od soboty 30. júla do nedele 31. júla sa konalo 3. kolo Slovenského pohára v jazde na horských bicykloch a zároveň Majstrovstvá Slovenska v disciplíne zjazd (downhilll). Na pretekoch boli prítomní aj príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorí zabezpečovali asistenciu na pretekoch.

Pomoc potrebovali dvaja zranení pretekári

V sobotu 30. júla zasahovali horskí záchranári pri úraze kolena pretekára zo Slovenska a v nedeľu 31. júla pri poranení chrbtice 14-ročného chlapca z Českej republiky. Keďže celý víkend pršalo a preteky sa konali v nepriaznivých podmienkach, nebolo možné nasadenie leteckej techniky.

Pomoc horských záchranárov potreboval aj pretekár zo Slovenska, ktorý si poranil koleno. Foto: HZS

,,Záchranári HZS preto zranené osoby na mieste vyšetrili, ošetrili, zafixovali a pomocou nosidiel UT 2000 a lanovej techniky ich pozemne transportovali k terénnemu vozidlu, ktorým boli dopravené na parkovisko,” uviedli horskí záchranári na svojej webovej stránke, ktorí ďalej informovali, že oboch pacientov následne odovzdali do starostlivosti posádke Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP), s ktorou pokračovali do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku.

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.