44-ročná turistka padla počas zostupu z Veľkého Choča, na mieste zasahovali záchranári aj vrtuľník

Horský záchranár zasahoval spolu s leteckými záchranármi. Foto: HZS
Turistka si počas pádu pravdepodobne zlomila predkolenie. Na pomoc privolali horských záchranárov aj vrtuľník.

V pondelok 14. novembra popoludní zasahovali príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) pri páde ženy počas zostupu z Veľkého Choča. 44-ročná slovenská turistka padla na turistickom chodníku asi 50 metrov pod Strednou poľanou, v dôsledku čoho si pravdepodobne spôsobila zlomeninu predkolenia. Na mieste zasahoval aj vrtuľník.

,,O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ktorá z heliportu vo Vrátnej vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranára HZS a spoločne smerovali na miesto nehody,” uviedli horskí záchranári na svojej webovej stránke.

Podľa HZS vrtuľník pristál na lúke na Strednej poľane, teda blízko miesta, kde sa zranená nachádzala. Záchranári ženu vyšetrili, zafixovali poranenú končatinu, podali jej liečbu a následne ju na nosidlách transportovali k vrtuľníku, odkiaľ ju letecky previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.