Cyklista po páde na Malinom Brde ostal v krátkom bezvedomí, zasahoval aj vrtuľník

Muž si pri páde na cyklisticko-zjazdovej trati ,,Monster dog” poranil ruku. Pomáhali mu horskí aj leteckí záchranári.

Slnečný víkend prilákal do prírody aj okolitých turistických atrakcií množstvo návštevníkov. Niektorí vyrazili do hôr, iní zdolávali zjazdové trate na bicykloch. Tento rizikový šport si v nedeľu 28. mája vyžiadal zranenie jedného z mužov, ktorý jazdil na cyklisticko-zjazdovej trati ,,Monster dog,, v stredisku Malinô Brdo.

Cyklista spadol na bicykli, pričom si pri náraze poranil hornú končatinu a ostal v krátkom bezvedomí. Na pomoc mu ihneď vyrazili dvaja záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Donovalov na terénnom vozidle a zároveň o súčinnosť požiadali posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice, ktorá na palubu zobrala ďalšieho horského záchranára.

,,Na miesto zásahu boli pomocou palubného navijaka vysadení lekár VZZS a záchranár HZS, ktorí poskytli zranenému neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Krátko na to dorazili na terénnom vozidle aj dvaja záchranári HZS z Donovalov, ktorí pomohli pacienta transportovať vo vákuovom matraci na miesto, kde bolo možné vyzdvihnutie leteckou technikou,” uviedli horskí záchranári na webovej stránke.

Pacienta následne s leteckým lekárom evakuovali z terénu palubným navijakom a po medzipristátí na heliporte strediska Malinô Brdo ďalej letecky transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku na ďalšie vyšetrenia.

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.