Deň otvorených dverí (DOD) vojenskej posádky Ružomberok prilákal počas prvého júnového piatku do areálu na Ulici Zarevúca desiatky detí z materských a základných škôl.
Ako informoval na sociálnej sieti ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, vojaci pripravili lákavý program, ktorý tvorili ukážky techniky zabezpečujúcej armádne komunikačné spojenie, prehliadku vojenských vozidiel, komunikačných zariadení, výzbroje aj výstroja.
Malí návštevníci si vyskúšali vojenské vesty, prilby či držanie zbraní. „Príslušníci vojenského zdravotníctva zas všetkých oboznámili so základmi ošetrovania rán či spôsobmi prevozu zraneného vojaka. Nálada bola výborná a otázok množstvo,“ doplnil primátor Ružomberka.
Fotogaléria:
Foto – FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.








