Autobusy budú na budúci týždeň jazdiť v prázdninovom režime

Ilustračná fotografia. Zdroj: arriva.sk

Prímestská autobusová doprava v regiónoch Oravy a Liptova bude v týždni od 27. februára do 3. marca premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin.

RK Magzín o tom informoval Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku. V Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne sa to týka aj mestskej dopravy, ktorú zabezpečuje dopravca ARRIVA Liorbus.

Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou 10, zatiaľ čo značka 11 označuje spoje, ktoré premávajú len cez školské prázdniny. „Spoje, ktoré využívajú žiaci základných a stredných škôl, sú počas prázdnin menej vyťažené. Vďaka prázdninovému režimu však vie dopravca na túto situáciu pružne reagovať,” odôvodnil Stach.

V soboty 25. februára a 4. marca budú autobusy premávať vo víkendovom režime ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. Počas nedieľ 26. februára a 5. marca bude doprava na všetkých prímestských a mestských autobusových linkách zabezpečená ako v nedeľu a štátne sviatky.

„Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci aj na webovej stránke dopravcu v sekcii cestovné poriadky. V nich sú spoje premávajúce počas jednotlivých dní označené príslušnými symbolmi. Cestujúci vedia, že ide o dočasnú zmenu, s ktorou počítajú aj platné cestovné poriadky, a sú na ňu zvyknutí,“ zdôraznil hovorca.

Zdroj: arriva.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.