Bezohľadný vodič nabúral do auta a ušiel, majiteľka hľadá vinníka

Auto bolo po náraze nepojazdné. Foto: FB/HAKA - Poškodené vozidlá /páchateľ neznámy
Dopravná nehoda sa stala koncom minulého týždňa na križovatke pri Katolíckej univerzite v Ružomberku. Auto bolo po náraze nepojazdné.

Preplnené cesty, na ktorých sa predbiehajú osobné automobily s nákladnými, sú čoraz častejšie preplnené aj dopravnými nehodami. Niekedy sa kolízia stane nevedomky a majitelia vozidiel to spoločne vyriešia. Inokedy dôjde k dopravnej nehode, kedy vinník poškodí cudzí majetok, z miesta činu zbabelo odíde a neostane po ňom ani stopa.

V jazde už nemohla pokračovať

Podobný prípad sa stal v piatok 9. júna večer na hlavnom ťahu v Ružomberku pri Katolíckej univerzite, kedy neznámy vodič tmavého auta narazil do červeného automobilu značky Alfa Romeo Stelvio. Vinník po sebe zanechal spúšť v podobe rozbitého auta. Majiteľka vozidla od piatka pátra po vinníkovi, ktorý dopravnú nehodu spôsobil a z miesta činu ušiel.

,,Dobrý deň, hľadám svedkov, ktorí včera videli dopravnú nehodu okolo 21:45 hod. pri čerpačke Shell v Ružomberku pri Katolíckej univerzite, kde do mňa narazilo vozidlo a vodič z miesta činu ušiel a ani nezastavil. Mal pokračovať smer Klačno. Vozidlo zostalo po nehode nepojazdné,” uviedla majiteľka poškodeného vozidla v príspevku na sociálnej sieti.

Polícia po vinníkovi pátra 

Majiteľka nabúraného vozidla prípad ihneď nahlásila na polícii, ktorá začala s prešetrovaním udalosti. Podľa majiteľky polícia bola na mieste udalosti asi dve minúty po tom, ako sa nehoda stala. Vinníka však nenašli.

Vyskúšali prezrieť aj kamerové záznamy z okolitých budov, na nich však nie je zatiaľ možné identifikovať vinníka. Podľa majiteľky vodič išiel rýchlo.

,,Na benzínke majú síce kameru, ale na zázname je ho vidno iba ako šmuhu, že tak letel. Dúfam, že na ďalších kamerách niečo bude zachytené. Ja som v šoku, že ma nabral a nezastavil, ostala som úplne mimo, nezapamätala som si značku ani auto, lebo som čakala, že predsa zastane,” priblížila majiteľka v diskusii pod príspevkom.

Kolobežku im ukradli spred bytovky

Ďalší prípad bezohľadného správania zaznamenala rodina z Ružomberka, ktorej neznámy páchateľ ukradol elektrickú kolobežku značky Segway Ninebot priamo spred dverí bytového domu. Podľa majiteľky kolobežka nebola nabitá.

,,Prosím, ak by niekto videl, že niekto predáva takúto kolobežku, informujte ma. Za každú info budem vďačná,” prosí majiteľka kolobežky v príspevku na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/HAKA – Poškodené vozidlá /páchateľ neznámy, Ružomberok inzercia

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.