„Bodaj by to zabralo,” povedal minister financií

Do tretice všetko dobré. Po masovom očkovaní proti Covidu 19 z posledného dňa októbra 2020 a ruskom „víťaznom“ Sputniku V, to už na tretí krát možno zaberie. Kažimírove bločkové lotérie v boji so slovenskými daňovými podvodníkmi z roku 2013, vystrieda Matovičova invenčnejšia a virtuálne prepracovanejšia sprostredkovateľská lotéria a bonus.

Jasným je to, že v skutočnosti nás stojí viac pobyt človeka na pľúcnej ventilácii rátajúci štvorciferné čísla za určitú časovú jednotku, než nejakých 90 eur, ktoré vyplatí už platná sprostredkovateľská lotéria od 1. júla t.r. tomu, kto našiel niekoho nad 60 a presvedčil ho, aby sa išiel konečne zaočkovať proti pandémii kovidu. A v lotérii tiež niektorí vyžrebovaní zaočkovaní bonusári neprídu skrátka. 50 x 90 je v skutočnosti štyritisícpäťsto, to bývalý premiér a dnes už len minister financií rátal dobre, na besede TA 3 ,mysliac už na tlačivá ako ich tzv. sprostredkovateľ bude vyplňovať a žiadať podpis od sprostredkovaného, ktorý sa rozhodol isť zaočkovať.

Vskutku to vyzerá na dobrý džob, kým sa zaočkujú ešte tí nezaočkovaní. A nie je ich málo, ešte stále v sedemcifernom počte.  Minister, už názorne na obrazovke ukázal grafy a tabuľky s výškami odmien pre sprostredkovateľa. Aj v Košiciach za lietadlom to pred pár mesiacmi vyzeralo „ štátnicky a priekopnícky“ sľubne až na dva milióny ruských vakcín. Dnes je to inak, a čo s nimi dnes, keď sa ich vládny ansábel snaží predať či možno ponúknuť za vatikánsku menu inde. Za to si vyslúžil vtedy ešte ako premiér v SVK-másmédiách príslušné osobné mentálne prirovnania od opozície a sčasti aj jemu neveriacej koalície.

Dobre  mienená a vymyslená myšlienka ministra financií na Slovensku , v štáte kde očkovaciu osvetu šíriaci minister financií, nie je sám doteraz zaočkovaný. Lenže kto bude zdaňovať toho, kto príde k veľkým peniazom v štáte, ktorý tak dbá („a možno i dbal, aby sme k nemu neboli neobjektívni „) na svoje dane.

Slováci sú národom vynaliezavým , prídu rôzni agenti sprostredkovatelia, brokeri, nakoniec nie je vylúčená ani dohoda kedy sa „ očkovací presvedčovateľ „ dohodne so zaočkovaným presvedčujúcim a jeho klientom na nejakom bachšiši. Medzi dva ilegálne a závidiace si subjekty, kde jeden z nich nevyplatí druhému dohodnutú sumu, môže dôjsť k vydieraniu a páchaniu trestnej činnosti. Zo skúsenosti vieme, že slovenské spory o niečo, či proti niečomu a niekomu , doputovali až na európsky súd.

Ešte dobre, že je tu nová NAKA , či košický promptný Ústavný súd, ktorý si v niektorých predložených veciach, štyristotisícových petíciách a podaniach dáva na čas . V ošiali a začínajúcom boom(e) cestovania do rôznofarebných kovidových krajín sú tu gudrónové jamy, rozbité cesty všetkých tried, už 12 rokov nedostavané diaľnice, mosty čakajúce na svoj pád, dodnes nevyplatení lekári a zdravotníci čo pracovali vo dne v noci, keď na Slovensku umierala denne takmer stovka pacientov s kovidom .

V piatok 2. júla t.r., opäť nahnevaní bezvládni občania slovenských dedín a miest vyšli a zablokovali cesty, kadiaľ im denne prechádzajú desať tisícky áut. Niekde sa im od vládnych dostalo odpovede, že si treba počkať do roku 2030. Nie je to až také zlé . Na rozdávanie financií ešte stále máme. Nuž skutočne, bodaj by to pánovi ministrovi financií už raz konečne zabralo. A konečne aj došlo.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.