Boj o titul začína. Ružomberok otvorí finálovú sériu na palubovke majstra

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu 18. apríla úvodné finálové stretnutie vyraďovacej časti Tipos extraligy žien.

Ružomberčanky si zaistili postup do extraligového finále po štyroch rokoch, keď v semifinálovej sérii zdolali vicemajstrovskú Sláviu Banská Bystrica 3:0 na zápasy.

Prvýkrát od sezóny 2021/2022 si tak zverenkyne Juraja Suju zahrajú o titul – Trofej Natálie Hejkovej. V ostatných troch sezónach sa predstavili v sérii o 3. miesto, pričom vo všetkých prípadoch boli úspešné a tešili sa tak zo zisku bronzových medailí.

Liptáčky vo finále vyzvú majstrovské Piešťanské Čajky, ktoré v semifinále porazili Slovan Bratislava 3:0 na zápasy. Piešťany ovládli ostatné štyri ročníky, pričom do finále sa prebojovali siedmykrát v rade (sezóna 2019/2020 bola predčasne ukončená pre pandémiu koronavírusu, pozn. aut.).

Naproti tomu, Liptáčky sa z posledného titulu tešili v sezóne 2020/2021, keď vo finálovej sérii zvíťazili nad Čajkami 3:2 na zápasy.

„Ruža“ už trikrát zdolala Čajky

Ružomberok odohral v tejto sezóne s Piešťanmi päť vzájomných zápasov v rámci dvoch súťaží (Extraliga + Slovenský pohár), pričom trikrát dokázal zvíťaziť – 71:60, 91:69 a 60:57.

K posledne spomínanému triumfu došlo v rámci semifinále národného pohára, ktoré sa uskutočnilo vo februári v Piešťanoch. Liptáčky napokon pohár aj vyhrali, keď vo finále deklasovali banskobystrickú Sláviu 77:55.

Do Piešťan sa chystajú aj ružomberskí fanúšikovia

Finálová séria, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy, odštartuje v Piešťanoch. Tie budú mať výhodu domáceho prostredia okrem úvodného duelu aj v treťom a aj v prípadom piatom finálovom meraní síl. Čajky totiž vstupovali do play-off z prvej pozície, a to len o tri body zo vzájomných stretnutí pred druhým Ružomberkom.

Do Piešťan sa chystajú aj ružomberskí fanúšikovia, keďže Ultras Concordia organizuje autobusový výjazd. Viac informácií o výjazde nájdete TU.

Úvodné finálové stretnutie Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok sa uskutoční v sobotu 18. apríla o 17:00 h v Diplomat aréne. Priamy prenos zo zápasu odvysiela Joj Šport 2.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Čaká nás prvý finálový zápas, na ktorý sa veľmi tešíme. Sme veľmi radi, že sme sa prebojovali do finále. Sme v pozícii, v ktorej sme chceli byť. Finálovú sériu začíname u štvornásobného majstra, obhajcu titulu, víťaza základnej a nadstavbovej časti. Nastúpime proti tímu, ktorý hral Eurocup. Piešťany majú skúseného trénera a veľmi skúsenú základnú päťku, pričom niektoré hráčky majú aj skúsenosti z majstrovstiev Európy. Čaká nás tak veľmi náročný súboj. Je to finále, záver sezóny, ideme na palubovke nechať všetko.“

Foto – Jakub Ruman

Cez víkend začína atraktívna finálová séria

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár. Vysokoškolské štúdium som absolvoval na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Počas štúdia som praxoval vo viacerých regionálnych médiách. S RK Magazínom som začal spolupracovať v novembri 2021. Od októbra 2024 som šéfredaktorom RK Magazínu.