Cena mesta aj primátora pre Ľubomíru Albertyovú

Ľubomíre Albertyovej, ktorá po 25 rokoch končí vo funkcii riaditeľky Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej udelilo mestské zastupiteľstvo Cenu mesta a primátor Cenu primátora mesta.

Vyštudovaná stomatologička prišla do Ružomberka v roku 1992 potom, ako mesto požiadalo Kongregáciu milosrdných sestier sv. kríža o zriadenie zdravotníckej školy.

Odvtedy pôsobila ako riaditeľka Strednej zdravotníckej školy M. T. Schererovej. Kongregácia ju však od leta premiesťňuje do Podunajských Biskupíc, kde dostala na starosti rozbehnutie novovznikajúceho Provinciálneho domu rádu.

Komisia školstva ju navrhla a zastupiteľstvo schválilo Cenu mesta Ružomberok. Primátor jej následne udelil aj Cenu primátora mesta.

„Vyjadrujem osobnú vďaku, počnúc prvým primátorom pánom Helkom, ktorý nás zavolal, cez všetký poslancov a primátorov, ktorí tu doteraz pôsobili. Nikdy nám v škole nechýbala podpora mesta. Budem sa snažiť, aby tento prístup a starostlivosť mesta o školu nebol zabudnutý,” povedala pri príležitosti odovzdania cien Albertyová.

Riaditeľka dostala aj osobne poďakovenie za svoju prácu od ministerstva zdravotníctva.

„Priznám sa, vyrazilo mi to dych, že aj na takýchto miestach má naša škola také pevné miesto,” dodala Albertyová.

Titulná fotografia: primátor odovzdáva ocenenia Ľubomíre Albertyovej. Foto -autor.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.