Chceme obhájiť titul a zvíťaziť v Slovenskom pohári, hovorí ružomberská basketbalistka Praženicová

Ružomberské basketbalistky sú aj po sobotnom zápase s Košičankami stopercentné. Vyhrali už päť zápasov za sebou.

Ružomberské basketbalistky majú po piatich zápasoch na svojom konte päť výhier. Jednoznačné víťazstvá so Spišskou Novou Vsou, Popradom a Šamorínom doplnili výhry s Piešťanskými Čajkami a Young Angels Košice.

„Myslím si, že sme mali dobrý vstup do zápasu. Hrali sme kolektívne a disciplinovane. Toto sa však o zvyšku zápasu povedať nedá. Strácali sme veľa lôpt, nechali sme ich doskakovať pod našim košom a percento úspešnej streľby tiež nebolo veľmi vysoké,“ opisuje sobotný zápas s Košicami kapitánka Ruže Miroslava Praženicová.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Doplnila tiež, že zápas aj napriek chybám dokázali dotiahnuť do víťazného konca, no nemôže povedať, že to bol z ich strany dobrý výkon. Ružomberčanky ale porazili v Koniarni Young Angels Košice 65:56.

„V úvode sme si povedali, že hlavným atribútom úspechu je dnes disciplína. Žiaľ, fungovalo to len jeden a pol štvrtiny. Potom sme hlavami úplne odišli. Chcem sa však poďakovať dievčatám, že to napokon zvládli, aj keď herný prejav z našej strany vôbec nebol dobrý. O tom svedčí aj fakt, že sme stratili 21 lôpt,“ povedal po zápase s Košicami asistent trénera Michal Porubčan.

Porubčan zastupoval hlavného trénera Juraja Suju, ktorý mal pozitívny test na Covid-19.

Päť zápasov, päť víťazstiev

Basketbalistky spod Čebraťa si na konci septembra spravili veľkolepý štart do súťaže, keď Spišskonovovešťanky porazili o 92 bodov. Neskôr porazili vo vyrovnanom dueli Piešťanské Čajky 75:65. S Popradčankami vyhrali opäť vysoko 121:37 a Šamorínčanky porazili 79:42.

„Doterajších päť zápasov hodnotím pozitívne, keďže máme päť víťazstiev. Avšak stále máme veľa roboty pred sebou a je toho ešte veľa, čo musíme zlepšiť,“ povedala pre RK Magazín Miroslava Praženicová.

Tento kalendárny rok čaká Ružu ešte 8 súťažných zápasov. „V šatni zatiaľ panuje dobrá nálada, verím že nám to vydrží počas celej sezóny,“ praje si Praženicová.

„Našim cieľom je zlepšovať sa krok po kroku a vyhrať každý zápas, do ktorého nastúpime. Samozrejme, chceme obhájiť titul majstra Slovenska, a takisto opäť zvíťaziť na Slovenskom pohári. Ak sa bude hrať aj Československý pohár, rovnako chceme bojovať o celkové víťazstvo,“ prezradila Miroslava Praženicová.

Najbližšie sa Ružomberčanky predstavia v sobotu v Banskej Bystrici, pričom nastúpia proti BK ŠK UMB Banská Bystrica. V stredu 4. novembra odohrajú zápas v Koniarni proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica a 15. novembra budú cestovať do Spišskej Novej Vsi.

Miroslava Praženicová zaznamenala s Košicami 14 bodov. Foto – Rudo Maškurica
Zápasový pokrik Ružomberčaniek počas duelu s Košicami. Foto – Rudo Maškurica

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 65:56 (27:14, 36:28, 50:41).

Praženicová 14, Turudićová 13, Enabosiová a Williamsová po 10, Živaljevićová 9, Stašová 6, Havranová 3 – Blanárová 16, Jurčenková 12, Drobná 10, Balážová 6.

Štvrtiny: 27:14, 9:14, 14:13, 15:15. TH: 22/19 – 11/8. Trojky: 4-2. Bez divákov. Rozhodovali: Fuska, Doušek, Sirocký.

Úspešnosť streľby: 37% – 37%.

Najviac času na palubovke (MBK): Praženicová 37:01, Stašová 36:05, Turudićová 34:41, Enabosiová 30:14, Živaljevićová 26:29.

Titulná fotografia: Miroslava Praženicová v útoku. Foto – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Mám za sebou stáž v časopise .týždeň a pre kresťanské Rádio Lumen pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.