Chceme obhájiť titul a zvíťaziť v Slovenskom pohári, hovorí ružomberská basketbalistka Praženicová

Ružomberské basketbalistky sú aj po sobotnom zápase s Košičankami stopercentné. Vyhrali už päť zápasov za sebou.

Ružomberské basketbalistky majú po piatich zápasoch na svojom konte päť výhier. Jednoznačné víťazstvá so Spišskou Novou Vsou, Popradom a Šamorínom doplnili výhry s Piešťanskými Čajkami a Young Angels Košice.

„Myslím si, že sme mali dobrý vstup do zápasu. Hrali sme kolektívne a disciplinovane. Toto sa však o zvyšku zápasu povedať nedá. Strácali sme veľa lôpt, nechali sme ich doskakovať pod našim košom a percento úspešnej streľby tiež nebolo veľmi vysoké,“ opisuje sobotný zápas s Košicami kapitánka Ruže Miroslava Praženicová.

Doplnila tiež, že zápas aj napriek chybám dokázali dotiahnuť do víťazného konca, no nemôže povedať, že to bol z ich strany dobrý výkon. Ružomberčanky ale porazili v Koniarni Young Angels Košice 65:56.

„V úvode sme si povedali, že hlavným atribútom úspechu je dnes disciplína. Žiaľ, fungovalo to len jeden a pol štvrtiny. Potom sme hlavami úplne odišli. Chcem sa však poďakovať dievčatám, že to napokon zvládli, aj keď herný prejav z našej strany vôbec nebol dobrý. O tom svedčí aj fakt, že sme stratili 21 lôpt,“ povedal po zápase s Košicami asistent trénera Michal Porubčan.

Porubčan zastupoval hlavného trénera Juraja Suju, ktorý mal pozitívny test na Covid-19.

Päť zápasov, päť víťazstiev

Basketbalistky spod Čebraťa si na konci septembra spravili veľkolepý štart do súťaže, keď Spišskonovovešťanky porazili o 92 bodov. Neskôr porazili vo vyrovnanom dueli Piešťanské Čajky 75:65. S Popradčankami vyhrali opäť vysoko 121:37 a Šamorínčanky porazili 79:42.

„Doterajších päť zápasov hodnotím pozitívne, keďže máme päť víťazstiev. Avšak stále máme veľa roboty pred sebou a je toho ešte veľa, čo musíme zlepšiť,“ povedala pre RK Magazín Miroslava Praženicová.

Tento kalendárny rok čaká Ružu ešte 8 súťažných zápasov. „V šatni zatiaľ panuje dobrá nálada, verím že nám to vydrží počas celej sezóny,“ praje si Praženicová.

„Našim cieľom je zlepšovať sa krok po kroku a vyhrať každý zápas, do ktorého nastúpime. Samozrejme, chceme obhájiť titul majstra Slovenska, a takisto opäť zvíťaziť na Slovenskom pohári. Ak sa bude hrať aj Československý pohár, rovnako chceme bojovať o celkové víťazstvo,“ prezradila Miroslava Praženicová.

Najbližšie sa Ružomberčanky predstavia v sobotu v Banskej Bystrici, pričom nastúpia proti BK ŠK UMB Banská Bystrica. V stredu 4. novembra odohrajú zápas v Koniarni proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica a 15. novembra budú cestovať do Spišskej Novej Vsi.

Miroslava Praženicová zaznamenala s Košicami 14 bodov. Foto – Rudo Maškurica
Zápasový pokrik Ružomberčaniek počas duelu s Košicami. Foto – Rudo Maškurica

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 65:56 (27:14, 36:28, 50:41).

Praženicová 14, Turudićová 13, Enabosiová a Williamsová po 10, Živaljevićová 9, Stašová 6, Havranová 3 – Blanárová 16, Jurčenková 12, Drobná 10, Balážová 6.

Štvrtiny: 27:14, 9:14, 14:13, 15:15. TH: 22/19 – 11/8. Trojky: 4-2. Bez divákov. Rozhodovali: Fuska, Doušek, Sirocký.

Úspešnosť streľby: 37% – 37%.

Najviac času na palubovke (MBK): Praženicová 37:01, Stašová 36:05, Turudićová 34:41, Enabosiová 30:14, Živaljevićová 26:29.

Titulná fotografia: Miroslava Praženicová v útoku. Foto – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.