Čistenie centra mesta po vianočných sviatkoch

Foto: Mesto Ružomberok
Pracovníci menších obecných služieb (MOS) sa v uplynulých dňoch zamerali najmä na čistenie centra mesta po silvestrovských oslavách a vianočných trhoch. Venovali sa aj čisteniu a skrášľovaniu verejných priestranstiev, detských ihrísk a parkov.

,,Odstraňovali nánosy mokrého lístia, odstraňovali sneh a ľad zo zastávkových zálivov i chodníkov, čistili zanesené kanálové vpusty a okolie kontajnerových stojísk,” informoval Vladimír Miškovčík, hovorca primátora mesta Ružomberok.

Ako ďalej dodal, od pondelka 8. januára začínajú aj so zberom živých vianočných stromčekov. Použitý strom je potrebné zbaviť všetkých ozdôb a položiť vedľa nádob na separovaný zber komunálneho odpadu.

,,Prosíme, aby ste stromčeky nevyhadzovali do smetných nádob, nekládli ich na chodník ani pred smetné nádoby, keďže to sťažuje prístup ku kontajnerom,” upozorňuje hovorca.

Fotogaléria

Zdroj: FM/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.