Cyklista Matej Ulík zvíťazil v ankete Zlatý pedál

Matej Ulík získal Zlatý pedál pre najlepšieho cyklokrosára. Foto: Ján Slavíček
Slovenský zväz cyklistiky začiatkom marca vyhlásil výsledky 42. ročníka ankety Zlatý pedál. V kategórii cyklokros zvíťazil Matej Ulík z Liptovskej Osady.

Absolútnym víťazom tejto ankety sa stal už po dvanástykrát Peter Sagan, ktorý zároveň vyhral aj kategóriu cestná cyklistika. Najlepším cyklokrosárom je Matej Ulík, ktorý jazdí za český Expres CZ-Scott Team Kolín. Stal sa víťazom Zlatého pedála v kategórii cyklokros. Rovnakú cenu získal aj v roku 2019

„O nominácii som vedel, ale to, že som vyhral, som sa dozvedel až neskôr po vyhlásení víťazov. Celkom ma to potešilo, ale príjemnejšie by bolo, keby som si cenu prevzal na oficiálnom vyhlásení, ako to bývalo pred pandémiou,“ skonštatoval úspešný cyklista Matej Ulík. Kvôli pandemickým opatreniam sa cyklistická rodina nemohla stretnúť na odovzdávaní cien pre najlepších cyklistov v ankete Zlatý pedál.

Matej má za sebou pestrý rok

Trojnásobný majster Slovenska v cyklokrose má za sebou úspešný rok v Turecku či v Českej republike. Rozhodujúcimi výsledkami pri výbere nominanta do ankety bolo aj najviac bodov v Medzinárodnej cyklistickej únii (UCI) spomedzi Slovákov. Darilo sa mu aj za veľkou mlákou, kde získal 29. miesto v kategórii elite na svetovom šampionáte v USA.

,,Koniec roka a mesiac január patrili cyklokrosu. Počas tohto obdobia som absolvoval štyri Svetové poháre, Majstrovstvá sveta a sústredenie v Španielsku. Na Svetovom pohári vo Francúzsku som sa dostal do top 30. Majstrovstvá sveta v Amerike som dokončil na 29.mieste,“ povedal Ulík.

Na pár dní sa zastavil aj doma v Liptovskej Osade

Matej sa momentálne nachádza v Turecku, kde absolvuje sústredenie a zároveň i prvé preteky v horskej cyklistike. Začiatkom apríla ho čaká sezóna horských bicyklov aj na Slovensku či v Českej republike.

,,Prvé dva týždne vo februári som si trochu oddýchol a strávil chvíľu doma. Od 14. do 28. februára som mal sústredenie v španielskom Calpe. Následne som sa opäť zastavil doma vyprať veci, vymeniť cestný bicykel za horský a odletel som do tureckej Alanye, kde absolvujem tímové sústredenie a prvé preteky horskej cyklistiky. Od apríla mám nabitý pretekový program v Európe,“ dodal na záver 25-ročný cyklista.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.