Ďalšia posila Ružomberčanov. Pod Čebraťom bude pôsobiť Gabriel Halabrín

Gabriel Halabrín bude pôsobiť v Ružomberku najbližšie 4 sezóny. Fotografia: Ján Svrček
Devätnásťročný mládežnícky reprezentant prichádza do MFK Ružomberok ako voľný hráč zo Senice.

Kariéra perspektívneho stredopoliara bola doposiaľ spojená s tímom FK Senica. V uplynulej sezóne odohral v drese „Záhorákov“ 25 zápasov a taktiež nastúpil do 2 duelov v Slovnaft Cupe. Nová posila „Ruže“ sa zúčastnila aj nedávno skončených majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré sa konali na Slovensku, na ktorých si mladí Slováci vybojovali účasť na svetovom šampionáte.

Gabriel Halabrín na tomto turnaji nastúpil vo všetkých štyroch stretnutiach slovenskej reprezentácie. Debut v národnom drese absolvoval v septembri minulého roka v zápase proti Saudskej Arábii.

Prišla zaujímavá ponuka, viem, že Ružomberok odohral veľmi dobrú sezónu a takisto išiel chýr, že je tu super kolektív a výborní tréneri. Takto som sa rozhodol a verím, že pôjde o dobrý krok v mojej kariére. Mojou ambíciou je hrávať mužský futbal, pravidelne nastupovať a zlepšovať sa,” uviedol Gabriel Halabrín, ktorý podpísal s vicemajstrom Fortuna ligy 4-ročný kontrakt.

Piata posila „Ruže“

Pre Liptákov ide už o piatu posilu v aktuálnom prestupovom období. Okrem skúseného Adama Moronga zo Serede získali Ružomberčania aj ďalších štyroch perspektívnych mladých hráčov – Adama Tučného z Trenčína, Matúša Malého z Dunajskej Stredy a Marka Kelemena z druholigovej Artmedie Petržalka. Gabriel Halabrín tak rozšíril enklávu mladých hráčov v ružomberskom tíme.

Opačným smerom sa pobral Adam Brenkus, ktorý prestúpil do Zlatých Moraviec. Na rovnakú adresu zamieril na hosťovanie aj Timotej Múdry. Káder „Ruže“ opustil aj Peter Ďungel, ktorý ako voľný hráč posilnil konkurenčný Liptovský Mikuláš.

Oranžový dres si v nasledujúcej sezóne nebudú obliekať ani Jakub Tancík a Martin Rymarenko, ktorým sa skončilo ročné hosťovanie. Naopak, pod Čebraťom bude aj naďalej pôsobiť Filip Lichý, ktorý bude hosťovať na Liptove z majstrovského ŠK Slovan Bratislava celý nasledujúci ročník.

Predĺženie zmlúv s trénermi a kľúčovými hráčmi

Pod Čebraťom budú pokračovať aj ružomberské stálice kapitán Ján Maslo, útočník Štefan Gerec a záložník Matej Kochan. Okrem nich predĺžil zmluvu s Liptákmi aj 19-ročný brankár Tomáš Frühwald, ktorý podpísal kontrakt na 3 sezóny.

V Ružomberku pokračujú aj strojcovia strieborného úspechu, tréner Peter Struhár a asistent Peter Tomko, ktorí predĺžili zmluvy s aktuálnym vicemajstrom Slovenska o ďalší rok. Súčasťou ich kontraktu je aj ročná opcia.

Náročný program Liptákov

Ružomberčania majú za sebou úspešný vstup v pohárovej Európe. V úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vyhrali na domácom štadióne nad litovským FK Kauno Žalgiris 2:0. Liptáci si tak vytvorili výbornú pozíciu do odvety, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14. júla v Marijampolé so začiatkom o 18. hodine nášho času.

V prípade, že MFK Ružomberok vyradí litovský klub FK Kauno Žalgiris, tak sa v 2. predkole stretne lepším z dvojice Derry City (Írsko) – Riga FC (Lotyšsko). Úvodný zápas zvládla lepšie Riga FC, ktorá vyhrala na ihrisku Derry City 2:0. Prvý duel 2. predkola EKL by Liptáci odohrali na domácom štadióne vo štvrtok 21. júla. Odveta sa uskutoční o týždeň neskôr na ihrisku súpera.

Okrem pohárových povinností sa „Ruža“ pripravuje aj na nový ročník Fortuna ligy. Úvodný zápas najvyššej slovenskej súťaže odohrajú Ružomberčania v nedeľu 17. júla na ihrisku nováčika zo Skalice.

Liptáci sa prvýkrát predstavia na domácom štadióne 23. júla, keď výzvu ďalšieho nováčika z Podbrezovej. Júlový program Fortuna ligy zakončí „Ruža“ v regionálnom derby, keď sa 31. júla predstaví v Poprade proti Liptovskému Mikulášu.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.