Ďalšia remíza vicemajstra

Ružomberskí futbalisti zaznamenali druhú remízu na vlastnom ihrisku po sebe. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali cez víkend zápas 15. kola Fortuna ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica. Liptáci napriek výhode domáceho prostredia duel nezvládli a s Banskobystričanmi iba remizovali 1:1.

Ružomberčania sa v tomto ročníku nenachádzajú v optimálnom rozpoložení. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže zaznamenali v trinástich stretnutiach 5 výhier, 6 remíz a 2 prehry, ktoré utŕžili na vlastnom ihrisku.

Liptáci sa na stredoslovenské derby naladili víťazne, keď v priebehu týždňa vyhrali v rámci 4. kola Slovnaft Cupu na pôde Devínskej Novej Vsi 3:0 a postúpili už do osemfinále. Ružomberčania tak aspoň čiastočne dali zabudnúť na nevydarený zápas s Liptovským Mikulášom, v ktorom stratili body po remíze 1:1.

Prvý vzájomný zápas Ružomberka s Banskou Bystricou v tomto ročníku vyhral vicemajster 3:2. Duel pod Čebraťom bol ale skúpy na góly a napokon sa skončil deľbou bodov po výsledku 1:1.

Spravodlivá deľba bodov

Ružomberského útočníka Štefana Gereca, ktorý strelil 3. gól vo Fortuna lige, mrzela ďalšia strata bodov v domácom prostredí. „Myslím si, že to bol zápas s minimom šancí. Každý tím mal v prvom polčase jednu tutovku. V druhom dejstve bolo šancí viac. Mrzí nás, že hneď po tom, ako sme dali gól, súper vyrovnal. Stále sme však verili, že duel dokážeme zlomiť na našu stranu. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to.“

Strelec úvodného gólu v stretnutí sa vrátil aj ku inkriminovanému momentu, kedy zahodil obrovskú príležitosť, ktorá napokon stála jeho mužstvo dva body: „Asi som zle trafil loptu. Neviem, či mi skočila alebo čo. Veľmi ma to mrzí, lebo to bola stopercentná šanca. Mohol to byť trojbodový duel,“ uviedol Gerec a na margo súpera dodal: „Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Majú kvalitných hráčov, o ktorých sa opierajú. Napriek tomu sme duel mali vyhrať.“

Záložník Dukly Michal Faško bol so ziskom bodu spokojný: „Musíme byť pokorní a skromní, bod z Ružomberka je perfektný. Vzhľadom na veľkú šancu súpera beriem remízu ako spravodlivú.”

Šikovný 28-záložník, ktorý v 81. minúte uzavrel skóre duelu na konečných 1:1, si v minulosti obliekal aj dres Ružomberka. Z tohto dôvodu sa zo svojho gólu netešil. „V Ružomberku som odohral dve sezóny, z tamojšieho klubu sa mi otvorili dvere do zahraničia. Mnoho ľudí ma tu pozná. Preto by bolo hlúpe sa po góle radovať.“

Siedma remíza v sezóne

Tréner MFK Ružomberok Peter Struhár nebol úplne spokojný s hrou svojho mužstva v úvodnom dejstve: „V prvom polčase sme chceli hlavne v útočnej zóne vytvárať tlak na súpera. Celkom dobre z toho vychádzal, ale boli tam situácie, kde sme vedeli získať loptu.”

Ružomberského kormidelníka potešil zlepšený výkon družstva v druhom dejstve. Napriek tomu jeho zverenci duel nezvládli a druhýkrát po sebe remizovali. „V druhom polčase sme chceli stupňovať tlak. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom, čoho výsledkom bolo, že sme dali prvý gól. Nemali by sme inkasovať hneď po našom strelenom góle. Myslím si, že o tú jednu šancu sme boli bližšie k víťazstvu.“

Lodivod Banskej Bystrice Michal Ščasný deľbu bodov bral: „Na ťažkom teréne sme videli celkom zaujímavý zápas. Jedno aj druhé mužstvo malo šance. Ružomberok bol lepším tímom. V druhom polčase to bol otvorený duel z jednej strany na druhú. Obidve mužstvá mohli vyhrať. Myslím si, že remíza je zaslúžená. Získali sme cenný bod na pôde ťažkého súpera, čo si veľmi ceníme.“

Náročný program vicemajstra

Ružomberčania po siedmej remíze v sezóne okupujú 5. miesto tabuľky so ziskom 22 bodov. Banskej Bystrici patrí 6. miesto s 20 bodmi na konte. Najbližší duel odohrajú Liptáci v sobotu 29. októbra o 15:00 h v Trenčíne. V novembri čakajú na „Struhárovcov“ ešte tri stretnutia, ktorými ukončia jesennú časť najvyššej slovenskej súťaže.

Prvý zápas v novom mesiaci odohrá Ružomberok 5. novembra so Zlatými Moravcami. Pre vicemajstra pôjde zároveň o posledný duel na domácom štadióne v tomto roku. Následne čaká „Ružu“ stretnutie na pôde majstrovského Slovana Bratislava (13. novembra).

Kalendárny rok ukončia Ružomberčania dohrávkou 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční 18. novembra v Dunajskej Strede. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte 4 duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.