Derby najúspešnejších ženských tímov na Slovensku

Ružomberské basketbalistky čaká po týždni ďalší zápas v Košiciach. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu o 17:00 h stretnutie 6. kola Niké extraligy žien proti Young Angels Košice. Liptáčky sa budú snažiť nadviazať na víťazstvo z uplynulého kola a zaznamenať už piatu výhru v sezóne.

Ružomberčanky začali nový ročník basketbalovej Extraligy úspešne, keď v úvodných piatich dueloch zaznamenali až štyri výhry a iba jednu prehru, ktorú utŕžili na pôde majstrovských Piešťan.

Výbornú formu z ostatného obdobia potvrdili Liptáčky aj v uplynulom kole, keď v Koniarni zdolali Sláviu Banská Bystrica 58:50. Zverenkyne Juraja Suju tak zásluhou veľmi dobrému výkonu zaznamenali mimoriadne cenné víťazstvo nad účastníkom Európskeho pohára FIBA (Eurocup).

Ružomberčanky sa vďaka výborným výkonom vyšvihli už na 2. miesto najvyššej slovenskej súťaže, na ktorej čele suverénne trónia Piešťanské Čajky.

Východniarky sú v kríze

Košičanky nezažívajú ideálny štart do nového ročníka, keď v úvodných štyroch dueloch zaznamenali vyrovnanú bilanciu – 2 výhry a 2 prehry. Ostatný zápas odohrali v Šamoríne, ktorému podľahli 62:57 a v tabuľke sa nachádzajú až na 5. mieste.

Krízu východniarok odzrkadľuje aj skutočnosť, že v tejto sezóne Extraligy utrpeli aj jeden debakel, keď prehrali s Piešťanmi vysoko 95:46. V uplynulej sezóne pritom Young Angels Košice získali bronzové medaily, keď v stretnutí o 3. miesto zdolali Sláviu Banská Bystrica 2:1 na zápasy.

V minulom ročníku odohral Ružomberok Košicami v rámci všetkých súťaží 5 zápasov, pričom až 4 duely vyhrali Liptáčky. Jediné víťazstvo východniarok sa zrodilo v rámci semifinálového zápasu Federálneho československého pohára žien, kedy triumfovali 77:70.

Vicemajstra čaká krátke voľno

Basketbalistky MBK Ružomberok majú v októbri poriadne nabitý program, keď ich v úvodnom mesiaci nového ligového ročníka čaká až šesť zápasov. Po stretnutí na pôde Košíc odohrajú Liptáčky najbližší duel až v sobotu 5. novembra, keď v Koniarni privítajú ŠK UMB Banská Bystrica. Ďalšie kolo odohrá „Ruža“ v Šamoríne (12. 11.).

Novembrový program ukončia Ružomberčanky zápasom na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.