Do MBK Ružomberok prichádza nová posila. Je ňou Chorvátka so skúsenosťami z Nemeckej ligy a FIBA Eurocupu

Zdroj: FIBA
Vedenie MBK Ružomberok sa rozhodlo po vypršaní zmluvy s Poľkou Tarnachowiczovou nájsť vhodnú náhradu do podkošových priestorov. Posilou, ktorá bude v druhej polovici sezóny zastávať pozície 4-5 sa stane Josipa Pavičová.

Pavičová je bývalá reprezentantka Chorvátska do 20 rokov. V roku 2018 sa zúčastnila Európskeho šampionátu B-skupiny, kde mala impozantné štatistiky, keď priemerne strelila 14.8 bodov na zápas. V tom istom roku bola aj súčasťou draftu NBA, no nikto si ju do svojho tímu nevybral.
22-ročná Chorvátka odohrala prvú polovicu sezóny v nemeckej DBBL – konkrétne v klube Keltern, ktorému patrí po šestnástich zápasoch 4. priečka. Vyskúšala si aj zápasy v náročnej pohárovej súťaži FIBA Eurocup, kde hrali aj basketbalistky MBK Ružomberok. Jej tím sa však výraznejšie nepresadil a skončil už v skupinovej fáze na poslednom mieste s jednou výhrou a piatimi prehrami.

Josipa dostala priebežne kontrakt na pol roka. Ak však budú manažéri spokojní, určite ho s mladou Chorvátkou predĺžia. “Potom, ako sme sa rozlúčili s Paulou Tarnachowicz, ktorá u nás skončila k 31.12.2021, sme už pred časom hľadali vhodné doplnenie tímu. Josipa je stále mladá podkošová hráčka s obrovským potenciálom a my všetci veríme, že ho úspešne bude rozvíjať v našom klube. S Josipou sme dohodnutí predbežne na spolupráci do konca aktuálnej sezóny s opciou na nasledujúci ročník, resp. možno aj dva,” uviedol pre klubový web MBK Ružomberok k najnovšej posile „Žabiek“ výkonný manažér Radoslav Popelka.

Ako uviedla webová stránka MBK Ružomberok bude Pavičová k dispozícii už na najbližší zápas. Ružomberčanky ho odohrajú 8.januára na domácej palubovke proti ŠKP Banská Bystrica, čím otvoria skupinu víťazov, v ktorej odohrajú osem zápasov so štyrmi najlepšími celkami zo základnej časti Niké extraligy žien.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.