Dôchodcu okradol o 3500 eur. Polícia ho chytila

Pod zámienkou vyplatenia dávky od štátu pustil 82-ročný dôchodca na Medveckého ulici do bytu muža, ktorý mu následne nepozorovane odcudzil hotovosť vo výške 3500 eur. Polícia páchateľa vypátrala a obvinila, no upozorňuje najmä starších ľudí, aby si dávali pozor.

Ružomberský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za zločin krádeže voči páchateľovi, ktorý v byte na ul. Medveckého  odcudzil hotovosť vo výške 3 500 eur. Páchateľ presvedčil 82-ročného dôchodcu, aby ho pustil do bytu pod zámienkou, že ako dôchodcovi mu od štátu priniesol na vyplatenie sumu 120 eur. Následne ho požiadal o rozmenenie 500 eurovej bankovky, aby mu mohol sumu 120 eur vyplatiť. Dôchodca zo skrine v spálni vybral peňaženku s hotovosťou 3 500 eur, vybral z nej päť bankoviek v nominálnej hodnote 100 eur a peňaženku s ostatnou hotovosťou nechal voľne položenú na posteli v spálni, čo páchateľ videl a nepozorovane ju odcudzil. Nakoniec páchateľ dôchodcu zavádzal tvrdením, že pokiaľ od štátu nemá ešte papier na vyplatenie sumy, nemôže mu ju vyplatiť a má čakať na poštárku, ktorá mu papier donesie. On vraj potom za ním príde. Poškodený dôchodca neznalý toho, že bol okradnutý a oklamaný, vyprevadil páchateľa z bytu. 

Našťastie polícia páchateľa v krátkom čase vypátrala a z uvedeného skutku aj obvinila.

Dôchodcovia pozor!

Polícia vyzýva najmä starších občanov na opatrnosť pri stretnutí s cudzími osobami, ktorí pod rôznymi zámienkami lákajú od starších ľudí peniaze. Využívajú ich dôveryhodnosť a oznamujú im zvýšenie starobného dôchodku, ponúkajú na predaj výrobky, ktoré sú len napodobeninami originálov, vydávajú sa za pracovníkov rôznych služieb alebo aktuálne sú  historky o dopravnej nehode či o vnukovi, ktorý pre nejaký účel potrebuje peniaze … Neverte takýmto rečiam a nepúšťajte si do domu cudzie osoby, ktoré využívajú nepozornosť hostiteľa na odcudzenie peňazí, často životných úspor. Svoje domy nenechávajte otvorené ani keď ste v záhradke alebo sa len na chvíľku vzdialite od svojich príbytkov. V prípade podvodu okamžite volajte políciu a snažte sa zapamätať popis páchateľa, prípadne jeho motorového vozidla.

Zdroj – Tlačová správa Okresného oddelenia policajného zboru v Ružomberku

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.