Dôchodkyňa chcela ukradnúť potraviny za 30 eur

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com

Bitka bezdomovcov, zlodejka v potravinách, opití ľudia na verejnosti aj muž, ktorý si ustlal na detskej pohotovosti. Mestská polícia v Ružomberku sa stretáva so smutnými prípadmi často. Inak tomu nebolo ani koncom februára.

V piatok 24. februára dopoludnia na tiesňovú linku Mestskej polície (MsP) v Ružomberku oznámili, že v nákupnom centre na Ulici Podhora chytili zlodejku. ,,Hliadka zistila, že podozrivou z krádeže je 71-ročná pani z Ružomberka. Tá chcela z predajne odísť bez zaplatenia,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Pani chcela ukradnúť potraviny v hodnote takmer 30 eur. Ružomberská mestská polícia lustráciou v centrálnej evidencii priestupkov zistila, že pani nebola za obdobný skutok za posledných dvanásť mesiacov potrestaná, preto jej protiprávne konanie – priestupok proti majetku, vyriešili v blokovom konaní.

Políciu vyslali trikrát na to isté miesto

V piatok 24. februára vyslali motohliadku k nákupnému centru na Podhore ešte raz. Tentokrát mestskú políciu kontaktovala pani, ktorá videla, ako vodička pri parkovaní zišla s autom zo spevnenej plochy a ostala visieť na podvozku na obrubníku.

 ,,Hliadka zistila, že na vyslobodenie vozidla bude potrebná technika, ktorou mestská polícia nedisponuje, preto kontaktovali odťahovú službu, ktorá vozidlo vytiahla,“ informoval Jankovič.

Tretíkrát na to isté miesto v jeden deň, teda 24. februára podvečer, vyslali hliadku opätovne. Tentokrát podali oznámenie okoloidúci, pretože sa pred vchodom mali biť dvaja bezdomovci.

,,Hliadka po príchode upokojila situáciu a zistila, že konflikt medzi sebou mali 51-ročný Košičan a 40-ročný Ružomberčan. Obidvaja boli značne pod vplyvom alkoholu, čo bolo aj hlavnou príčinou ich nezhôd,“ priblížili incident mestskí policajti.

Ani jeden z nich pri potýčke neutrpel zranenie, preto nebolo potrebné lekárske ošetrenie. Po obnovení verejného poriadku mužov vyzvali, aby priestor pred nákupným centrom opustili a každý odišiel svojou cestou.

Muž „chytil šnúru“

V piatok 24. februára dopoludnia kontrolovala hliadka mestskej polície 39-ročného muža na železničnej stanici. Podľa oznamovateľky mal byť muž na lavičke už druhý deň. ,,Hliadka zistila, že muž je značne pod vplyvom alkoholu a chce si ešte chvíľu na lavičke oddýchnuť. Zranený nebol, nežiadal ani inú pomoc,“ ozrejmili z polície.

Hliadka však muža kontrolovala aj vo večerných hodinách. Stále sedel na stanici a ešte stále bol pod vplyvom alkoholu. ,,Z predloženého občianskeho preukazu policajti zistili, že išlo o obyvateľa z obce v okrese Svidník. Hliadke uviedol, že cestuje do práce, len teraz „chytil šnúru“ a prehral boj s alkoholom,“ konštatoval Jankovič.

Muž mal pri sebe aj tašku s vecami, no pomoc záchranárskych zložiek nepotreboval, vraj nasadne na najbližší spoj a odíde.

Mladí pili na verejnosti

 V sobotu 25. februára necelú hodinu po polnoci prechádzala hliadka MsP Ulicou Antona Bernoláka. V tejto lokalite kontrolovala okolie nočných podnikov, keď si všimla trojicu  mladých mužov. Tí na verejnosti požívali alkohol.

,,Hliadka ich poučila o protiprávnom konaní, o platnosti všeobecne záväzného nariadenia, ktoré zakazuje požívať alkohol na verejnosti. Z predložených dokladov totožnosti policajti zistili, že ide o mužov vo veku 19 rokov z okresu Dolný Kubín,“ priblížili mestskí policajti.

Následne všetkým trom na mieste uložili blokové pokuty za priestupky proti verenému poriadku.

Zabudli zatvoriť kufor na aute aj dvere od budovy

V pondelok 27. februára večer preverovala mestská polícia oznámenie, že na Ulici Riadok parkuje osobné motorové vozidlo, ktoré má otvorený kufor. ,,Podľa evidenčného čísla vozidla hliadka zistila kontakt na vodiča, ktorého následne kontaktovala. Ten si vozidlo zabezpečil,“ uviedli z polície.

Hliadka mestskej polície počas nočnej služby prechádzala Ulicou Podhora. Tu si na jednej budove všimla otvorené dvere.

,,Policajti objekt skontrolovali, nikto sa na mieste nenachádzal. Telefonicky kontaktovali majiteľa firmy, od ktorého zistili, že dvere nechal na prevádzke otvorené z dôvodu vetrania, no pri odchode ich zabudol zavrieť,“ ozrejmil R. Jankovič. Majiteľ si následne prišiel dvere zabezpečiť.

Muž si ustlal v čakárni detskej pohotovosti

V prvú marcovú noc, niekoľko minút pred polnocou, vyslali hliadku MsP na Ulicu Hurbanova. V čakárni detskej pohotovosti sa nachádzal bezdomovec. Ten podľa polície nepotreboval lekársku pomoc, len sa išiel skryť pred nepriaznivým počasím. Hliadka muža z detskej pohotovosti vyviedla.

,,Muž bez domova, Ružomberčan, totiž veľmi dobre vie o útulku pre ľudí bez strechy nad hlavou, no odmieta splniť jednu zo základných požiadaviek, a to je byť v triezvom stave,“ vysvetlili policajti.

 V stredu 1. marca na tiesňovej linke mestskej polície nahlásili, že v blízkosti bývalého Texikomu je na ceste vyhodený kanalizačný poklop. Hliadka poklop našla na kraji cesty a vrátila ho na svoje miesto.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.