Dôchodkyňa ležala na zemi, nevládala dôjsť domov

ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Na verejnosti je zakázané požívať aloholické nápoje

V piatok 19. januára v noci monitoroval príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku okolie nočného podniku na Ulici Madáčova. Pred podnikom sa nachádzalo množstvo ľudí, skupinka troch mužov mala pri sebe alkohol, ktorý požívala na verejnom priestranstve. Vyslaná motohliadka zistila, že ide dvoch 18-ročných a jedného 21-ročného mladíka z okresu Ružomberok. Za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívať alkohol na verejnosti im polícia uložila blokové pokuty.

O necelú hodinu sa situácia zopakovala, pred podnikom opäť požívali alkohol mladí muži. Išlo o dvoch dospelých mužov, ktorým robili spoločnosť dvaja mladiství chlapci. Dospelým mužom mestská polícia na mieste uložila blokové pokuty, u mladistvých vykonali orientačné dychové skúšky. V jednom prípade bola skúška pozitívna. 16-ročný chlapec mal v dychu 0,33 mg/l, čo predstavuje 0,69 promile alkoholu v krvi. ,,Chlapec policajtom uviedol, že alkohol požíval doma na rodinnej oslave. Následne sme kontaktovali rodičov a v ich prítomnosti boli s mladistvým chlapcom spísané potrebné záznamy,” priblížil Roman Jankovič z MsP. Ako dodal, ďalej sa vecou zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý podľa zákona vec oznámi príslušným orgánom.

Nočný podnik na Madáčovej ulici bol kamerami kontrolovaný aj v sobotu 20. januára.  Niekoľko minút pred polnocou bola na miesto vyslaná hliadka, pretože tu opäť partia mužov požívala alkohol na verejnosti. Traja muži z Oravy vo veku 18, 24 a 30 rokov za priestupok proti verejnému poriadku zaplatili blokové pokuty.

Dôchodkyňa ležala na zemi, nevládala dôjsť domov

Obyvateľ Ružomberka prišiel v pondelok 22. januára na mestskú políciu, kde odovzdal peňaženku, ktorú našiel v autobuse. Okrem malej hotovosti sa v nej nachádzal aj občiansky preukaz 15-ročného chlapca z okresu Ružomberok. Operačný príslušník telefonicky kontaktoval chlapcovu matku, a pretože tá sa v tom čase nachádzala v zamestnaní, hliadka jej ju odovzdala tam.

Ihneď potom šla hliadka k múzeu, kde mal na zemi ležať nejaký muž. Išlo o známeho bezdomovca, ktorého prebrali. V tom čase sa na miesto dostavil aj jeho kamarát, ktorý uviedol, že sa o neho postará. Mestskí policajti tak mohli ísť preveriť ďalšie oznámenie na Tatranskú cestu, kde mala na zemi ležať žena. Išlo o 72-ročnú pani, ktorá sa vracala z oslavy a už nevládala dôjsť domov. Vzhľadom na jej vek ju hliadka odviezla do miesta trvalého bydliska.

Muž v obchode rozbil fľašu, ďalšie ukradol a skryl do kočíka

Predavačka z obchodného reťazca na Bystrickej ceste požiadala o prítomnosť hliadky mestskej polície v pondelok 22. januára v podvečerných hodinách. Vyslaným policajtom uviedla, že pred hodinou mali v predajni muža, ktorý rozbil fľašu alkoholu. Muž nemal pri sebe peniaze na úhradu škody, no bol v predajni aj s malým dieťaťom v kočíku. S mužom sa preto dohodla na uhradení škody, podozrivý jej predložil občiansky preukaz a nechal telefónne číslo. Potom z predajne odišiel.

Obsluha si neskôr chcela prehrať záznam, ako k rozbitiu fľaše došlo. Vtedy zistila, že muž okrem rozbitej fľaše spôsobil škodu aj krádežou ďalších dvoch fliaš alkoholu, ktoré skryl v kočíku. Našťastie však nechal v obchode svoje osobné údaje a preto ho kontaktoval poverený príslušník mestskej polície. Ten  31-ročného muža z okresu Ružomberok prelustroval v evidencii priestupkov. Po zistení, že nebol za posledných 12 mesiacov za obdobný skutok postihnutý, uložil zlodejovi blokovú pokutu v hornej hranici sadzby. Muž bude musieť ešte uhradiť škodu nie za jednu, ale za všetky tri fľaše v hodnote viac ako 45 eur.

Aj z potravín na sídlisku Baničné oznámili na tiesňovú linku mestskej polície 159 krádež tovaru. Bolo to v piatok 26. januára a tovar sa pokúsila ukradnúť 67-ročná žena z okresu Ružomberok. Aj v tomto prípade išlo o priestupok proti majetku, ktorý bol vyriešený na mieste uložením blokovej pokuty.

Zdroj: TS MsP

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.