Druhá zahraničná posila vicemajstra

Káder MBK Ružomberok posilnila česká reprezentantka Barbora Holubová. Foto: Písecký deník
V MBK Ružomberok bude pôsobiť Češka Barbora Holubová. Dvadsaťdvaročná perspektíva hráčka prichádza na Liptov zo Slávie Praha.

Káder Ružomberka sa príchodom českej pivotky Barbory Holubovej vystužil o druhú legionárku spoza rieky Morava. Prvou zahraničnou akvizíciou „Ruže“ bola Andrea Andělová.

Aktuálny slovenský vicemajster tak naďalej potvrdzuje, že tento ročník odohrá v znamení novej klubovej filozofie – iba so slovenskými hráčkami, prípadne s posilami z Českej republiky.

Barbora Holubová, ktorá vo svojej kariére hrávala za Klatovy, Strakonice, KP Brno a Sláviu Praha, sa vracia na palubovku po dlhšej pauze, ktorú zapríčinila plastika predného krížneho väzu v kolene.

Radosť zo získania perspektívnej hráčky

Výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka vyjadril spokojnosť zo získania mladej hráčky. „Sme radi, že Barbora sa stala súčasťou nášho klubu. Hráčku jej výšky, stavby a schopností sme veľmi radi privítali, aj keď vieme, že vzhľadom na jej dlhší herný výpadok budeme musieť byť trpezliví. Hráčka je veľmi pracovitá, preto veríme, že konečný výsledok a vplyv na hru a tréningový proces tímu bude veľmi pozitívny.”

Rovnako skvelé pocity mal z angažovania českej reprezentantky aj tréner „Ruže“ Juraj Suja: „Otvorila sa nám možnosť angažovať vyššiu a relatívne mladú hráčku, ktorá má predpoklady ďalej rásť. Sme radi, že Barboru, pri našom úzkom kádri, máme medzi sebou. Verím, že po zranení, bude mať novú motiváciu zlepšovať sa a pomôže nášmu družstvu. Takisto nám výrazne skvalitní tréningový proces,“ uviedol k príchodu 186 cm vysokej hráčky kormidelník Ružomberka.

Obrovské zmeny v mužstve

V tíme MBK Ružomberok došlo po skončení uplynulej sezóny k viacerým zmenám. Dres aktuálneho vicemajstra Slovenska si v tomto ročníku neoblieka až 7 hráčok z vlaňajšieho kádra – Miroslava Praženicová (Mištinová), Radka Stašová, Teodora Turudićová, Marté Graysová, Adrianne Motleyová, Patricie Burová a Josipa Pavićová.

Napriek rozsiahlym zmenám v mužstve v Liptove aj naďalej pôsobí tréner Juraj Suja, ktorý podpísal s Ružomberkom 3-ročný kontrakt s platnosťou do roku 2025. Jeho asistentom zostal Michal Porubčan.

Nové tváre v tíme

Z vlaňajšieho kádra si oranžový dres naďalej obliekajú Alexandra Buknová, Viktória Havranová, Kamila Jarošová, Natália Uramová a Eva Škvareková. Vicemajster zároveň pracuje na posilňovaní aktuálneho kádra, pričom do jeho radov pribudlo už 6 nových posíl.

Jednou z nich je 27-ročná ružomberská odchovankyňa Lucia Hadačová, ktorá uplynulé tri sezóny hrávala v českom tíme KP Brno. Z majstrovských Piešťanských Čajok zavítala na Liptov 19-ročná Martina Dovčíková.

Ďalšou akvizíciou „Ruže“ je 22-ročná Dominika Urbanová, ktorá naposledy pôsobila v Young Angels Košice. Jednou z dvoch legionárok v tíme je skúsená 28-ročná česká rozohrávačka Andrea Andělová, ktorá minulý ročník strávila vo Švajčiarsku.

Pod Čebrať zavítala aj veľmi mladá 15-ročná Domimika Dorková, ktorá prišla na Liptov zo Starej Turej. Nateraz ostatnou posilou vicemajstra je 22-ročná česká pivotka Barbora Holubová, ktorá uplynulú sezónu pôsobila v Slávii Praha. Káder Ružomberka v tomto ročníku vystužia aj vlastné odchovankyne – Mária Štefančová a Štefánia Michaličková.

Náročný program „Ruže“

Basketbalistky MBK Ružomberok majú na úvod sezóny poriadne nabitý program, keď v októbri odohrajú až šesť zápasov. Najbližší duel odohrajú Liptáčky v sobotu 15. októbra o 15:30 h na domácej palubovke proti Popradu.

Následne nastúpia zverenkyne Juraja Suju proti nováčikovi CBK Košice (19. 10.). Zakrátko privítajú Ružomberčanky v Koniarni ambicióznu Sláviu Banská Bystrica (23. 10.). V tomto prípade však došlo k zmene termínu stretnutia.

Pôvodne sa mal duel odohrať v centre dolného Liptova v sobotu 22. októbra, ale z organizačných a technických dôvodov sa uskutoční o deň neskôr. Náročný októbrový program ukončí „Ruža“ na pôde Young Angels Košice (26. 10.).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.