Dve kontumačné víťazstvá, no Ruža by radšej svoje súperky zdolala na palubovke

Ružomberské basketbalistky zakončili nadstavbovú časť Extraligy netradične. Po dvoch kontumačných víťazstvách skončili prvé. Cieľ basketbalistiek nám prezradila legionárka Živaljevićová.

Šamorín aj Piešťany. Na oba posledné zápasy nadstavby Extraligy žien basketbalistky MBK Ružomberok ani nemuseli nastúpiť a zvíťazili. Súperkám skrížil plány koronavírus a nedostatok hráčok. Šamorínčanky aj Piešťanské Čajky na zápas nenastúpili na základe vlastnej žiadosti.

Ružomberské basketbalistky však do zápasov chceli naskočiť. „Chceli sme hrať a vyhrať, keďže sme nehrali už mesiac. Tešili sme sa na tieto dva zápasy a sklamalo nás, keď sme sa dozvedeli, že hrať nebudeme,“ povedala pre RK Magazín ružomberská basketbalistka Sofija Živaljevićová.

Prvé, ale dlho bez zápasu

„Síce sme po nadstavbe skončili na prvom mieste, ale chceli sme toto prvenstvo vybojovať na palubovke,“ prezradil výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Ružomberský klub naposledy odohral zápas 21. februára, keď zdolal v Košiciach domáce Young Angels 72:67.

„Budeme radi, keď sa súperi dajú do poriadku tak, aby sme mohli hrať regulárnu súťaž. Na druhú stranu treba povedať, že my sme podobné problémy mali pred Vianocami. Košičanky zas hneď po novom roku. Nás sa vtedy nikto nič nepýtal a namiesto kontumácií sme zvolili účasť na takýchto zápasoch,“ zhodnotil Popelka.

Podľa 23-ročnej basketbalistky Čiernej Hory je štart v play-off z prvého miesta výhodou. „Je skvelé, že sa nám podarilo skončiť na prvom mieste. Myslím si, že je to výhoda, pretože naša cesta do finále bude o niečo ľahšia, ako keby sme skončili na druhom mieste. Aj napriek tomu však budeme musieť hrať dobre, aby sme porazili súperov a dostali sa do finále,“ zhrnula Živaljevićová.

Vo štvrťfinále Spišiačky

Ružomberčanky vo štvrťfinále play-off čaká Spišská Nová Ves, ktorá skončila na ôsmej priečke. Prvý duel je na programe budúcu stredu v Koniarni o 17:00. „My nekalkulujeme. Budeme hrať o víťazstvo v každom zápase,“ pripomenul manažér MBK Popelka.

Sofija Živaljevićová bola o niečo konkrétnejšia. Podľa basketbalistky z Balkánskeho polostrova je cieľom Žabiek vyhrať ligu. „Tento cieľ sme si stanovili na samom začiatku sezóny a odvtedy sa o to usilujeme. Nebude to ľahké. Piešťany môžu mať lepšiu súpisku, s Košicami sa vždy hrá veľmi ťažko, najmä na ich domácej palubovke, ale veríme v naše kvality a urobíme všetko pre to, aby sme všetky zápasy zvládli.“

Ešte pred štvrťfinálovým zápasom však Ružomberčanky nastúpia na zápas s košickými Young Angels v Slovenskom pohári. Duel je na programe v sobotu o 14:30. „Určite sa pokúsim urobiť všetko, čo je v mojich silách, aby som nášmu tímu pomohla v tejto záverečnej časti sezóny vyhrať Slovenský pohár a play-off,“ uzavrela pre náš portál Živaljevićová.

Nasledujúci program basketbalistiek:

  • sobota 20. marca o 14:30 proti Young Angels Košice (semifinále pohára)
  • streda 24. marca o 17:00 proti Spišskej Novej Vsi (štvrťfinále play-off)

Titulná fotofrafia – Hráčka číslo 6, Sofija Živaljevićová v akcii. Foto – Rudo Maškurica

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.