Európsky týždeň mobility aj v Ružomberku

Cestujúci v Žilinskom kraji môžu tento týždeň vyhrať kredit či výtvarné pomôcky.

Počas Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý prebieha od soboty 16. septembra do piatka 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Žilinskom samosprávnom kraji zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 EUR. Navyše, od 14. septembra až do ukončenia ETM môžu zákazníci získať novú čipovú kartu v hodnote 4 eurá zadarmo. Žiaci základných škôl sa tiež môžu v tímoch zapojiť do výtvarnej súťaže s témou Cestujeme spolu autobusom 15 rokov a získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 EUR.

Témou 22. ročníka Európskeho týždňa mobility 2023 je „Šetri energiu“ a zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu. Vyzýva jednotlivcov, miestne samosprávy, organizácie a podniky, aby prijali opatrenia a podporili iniciatívy, ktoré umožnia účinnejšie využívanie energie v oblasti dopravy. Zároveň je dôležité motivovať jednotlivcov k využívaniu udržateľnejších spôsobov cestovania, ako je kombinovanie rôznych foriem dopravy, zdieľanie vozidiel a aktívna mobilita.

„V Žilinskom kraji ideme cestou postupnej integrácie dopravy tak, aby sme etapovo prepojili všetky naše regióny a dopravcov, aby sme ľuďom ušetrili čas, peniaze a v neposlednom rade aj energiu, tak, ako o tom hovorí tohtoročné motto Európskeho týždňa mobility. Dnes už vieme, že verejná doprava dokáže poskytnúť rovnakú, alebo aj lepšiu službu ako individuálna, ale za menej peňazí. Zároveň zanecháva okolo seba čistejšiu krajinu, vzduch aj vodu, menej hluku a žiadne zápchy. O týchto veciach treba otvorene hovoriť a hľadať udržateľné dopravné riešenia a stratégie vhodné pre náš kraj a potreby jeho obyvateľov. Európsky týždeň mobility nám na to dáva priestor,“ povedala Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.

Presadnúť z auta do autobusu je cestovanie budúcnosti

ARRIVA podporuje Európsky týždeň mobility na Slovensku každý rok vo všetkých piatich krajoch, v ktorých pôsobí. „Našim cestujúcim poskytujeme moderné, bezpečné a trvalo udržateľné dopravné služby vo verejnom záujme. Európsky týždeň mobility preto vnímame ako príležitosť ukázať, že presadnúť z osobného automobilu do autobusu alebo vlaku je nielen možné, ale je to spôsob cestovania budúcnosti. ARRIVA sa na túto budúcnosť zodpovedne pripravuje a pozýva k tomu aj svojich partnerov, ktorými sú samosprávne kraje a mestá ako objednávatelia prímestskej a mestskej autobusovej dopravy,“ povedal Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

„Európsky týždeň mobility nám umožňuje viesť dialóg nielen s našimi cestujúcimi a objednávateľmi, ale aj so zamestnancami o tom, ako sa môžeme spoločne podieľať na vytváraní bezpečnejších, efektívnejších a ekologickejších dopravných riešení. Súťažou o bonusový kredit na čipovej karte ARRIVA a akciovou ponukou, vďaka ktorej môžu túto kartu získať zadarmo, chceme ukázať, že sme na tento dialóg pripravení a chceme, aby sa doň zapojilo čo najviac ľudí,“ povedal Ján Barienčík, výkonný riaditeľ spoločnosti ARRIVA Liorbus.

Karta zadarmo či navýšenie kreditu

 Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú čipovú kartu ARRIVA za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do žrebovania o kredity v hodnote 30, 20 a 10 eur. Čipové karty je možné zakúpiť a dobiť na predajných miestach či online cez e-shop, dobíjanie je však možné aj u vodičov v autobusoch ARRIVA. Od 14. do 22. septembra môžu zároveň zákazníci získať novú čipovú kartu v hodnote 4 EUR zadarmo. Zaujímavé výhry čakajú aj na najmenších cestujúcich, žiaci základných škôl sa môžu zapojiť do výtvarnej súťaže. Víťazné tímy získajú balíčky výtvarných pomôcok v celkovej hodnote 1 500 EUR.

Viac informácií o pripravovaných aktivitách nájdu cestujúci na stránke Európsky týždeň mobility 2023 – ARRIVA na Slovensku.

Zdroj: TS ARRIVA

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.