Futbalisti si zahrajú v skupine o udržanie, pozrite si program nadstavbovej časti

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v poslednom zápase základnej časti Fortuna ligy 3:2 v krajskom derby s MŠK Žilina. Prehra ich posunula do spodnej šestky tímov.

Pre splnenie predsezónneho cieľa – postup do nadstavbovej skupiny o titul – museli Ružomberčania v Žiline zvíťaziť a očakávať zakopnutie Trenčína s Trnavou. Nestalo sa tak. Liptáci v Žiline o gól prehrali a Trenčín zvládol zápas na domácom trávniku s Trnavou a vyhral 2:0.

„Prišli sme do Žiliny v situácii, že sme museli zvíťaziť, aby sme sa dostali do prvej šestky, ale nemali sme to vo vlastných rukách. Chceli sme spraviť všetko pre to, aby sme Žilinu zdolali,“ povedal tréner Ružomberka Ján Haspra.

Prvá štvrťhodina priniesla v zápase Žiliny s Ružomberkom až tri góly. Žilinčan Matúš Rusnák rozvlnil sieť už v 6. minúte, skóre na 2:0 upravil o päť minút neskôr Patrik Myslovič.

Kontaktný gól Ruže strelil v 13. minúte Rastislav Kružliak, pred polčasom však pridal na 3:1 Dávid Ďuriš. „Úvod zápasu bol z našej strany celkom sympatický, no potom sme opäť doplatili na takú našu slabinu, že vždy dostaneme po zbytočnej chybe gól. Dnes to boli rovno dva. Našťastie sme v 13. minúte skorigovali na 1:2. Potom sa to tak prelievalo, ale Žilina bola lepšia a v závere polčasu dala na 3:1,“ zhodnotil Haspra.

Konečný výsledok upravil ešte Martin Boďa, keď v nadstavenom čase premenil pokutový kop. „V druhom polčase sme hrali vyrovnanú partiu, ale neboli sme vpredu nebezpeční, až v závere sme znížili z penalty. Výsledok je pre nás nepriaznivý, ale Žilina bola lepšia a zaslúžene vyhrala,“ uzavrel ružomberský tréner.

Ružomberskí futbalisti tak skončili po základnej časti Fortuna ligy na siedmej priečke, čím budú v nadstavbe hrať o záchranu spoločne s Nitrou, Michalovcami, Sereďou, Senicou a Pohroním.

Program futbalistov v nadstavbovej skupine o udržanie:

  • 13. marca – Sereď : Ružomberok
  • 20. marca – Ružomberok : Michalovce
  • 3. apríla – Nitra : Ružomberok
  • 10. apríla – Senica : Ružomberok
  • 17. apríla – Ružomberok : Pohronie
  • 24. apríla – Ružomberok : Sereď
  • 1. mája – Michalovce : Ružomberok
  • 8. mája – Ružomberok : Senica
  • 15. mája – Ružomberok : Nitra
  • 22. mája – Pohronie : Ružomberok

Titulná fotografia: Momentka zo zápasu Žiliny s Ružomberok. Foto – Ján Mintál

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.