Futbalisti sú v kríze. Opäť prehrali a ani neskórovali

Ružomberok prehral tretí ligový duel v rade. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v sobotu 4. novembra v rámci 13. kola Niké ligy s MFK Skalica 0:1.

Liptáci boli počas celého zápasu aktívnejší, no nič z toho nevyťažili. V 5. minúte zneškodnil pokus Mariána Chobota pozorný skalický brankár. V 17. minúte hlavičkoval z rohového kopu Šimon Gabriel vedľa domácej brány.

Na druhej strane, prvá skalická návšteva ružomberskej šestnástky sa skončila gólom. V 21. minúte sa najskôr hosťujúci brankár Tomáš Frühwald vyznamenal pri strele Ondřeja Rudzana. Akcia domácich však pokračovala a prízemný center nešťastne poslal do vlastnej siete Šimon Gabriel1:0.

Aj v ostatnom priebehu prvého polčasu mali o niečo viac z hry Ružomberčania, avšak domáceho gólmana neprekonali. Naopak, Skaličania vyťažili z minima maximum.

312 minút bez gólu

Aj po zmene strán pokračovali oranžoví v dobýjaní súperovej brány. V 59. minúte vytesnil domáci brankár Martin Junas výbornú strelu Samuela Šefčíka z priameho kopu. V 65. minúte sa skalický gólman znova vyznamenal, tentokrát pri strele Olivera Luterána. Vzápätí nastrelil žrď skalickej brány Samuel Šefčík.

Ružomberčania boli síce v stretnutí lepším tímom, vypracovali si viac príležitostí, lenže na Záhorí prehrali 0:1. Zverenci Ondřeja Smetanu si pripísali tretiu ligovú prehru v sérii, pričom neskórovali už 312 minút. V tabuľke ostali na deviatom mieste, avšak ôsma Skalica sa im vzdialila na rozdiel štyroch bodov.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 11. novembra o 15:00 h v Dunajskej Strede. Po tomto súboji príde na rad reprezentačná prestávka.

Niké liga – 13. kolo:

MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 21. Gabriel (vl.). Žlté karty: Smékal, Podhorin, Rudzan – Gabriel. Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Bobko. Diváci: 871.

MFK Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – Haša (64. Sobczyk), Smékal, M. Nagy, Mášik (72. M. Hollý) – Morong, Gaži (86. Matejov).

MFK Ružomberok: Frühwald – Selecký, Malý, Gabriel, Luterán (86. Úradník) – Gerec (60. Tučný), Chobot (46. Chrien), Múdry – Šefčík, Hladík (80. Maslo), Lavrinčík.