Gazdovská veselica v Ludrovej bola prehliadka krojov

Foto: Lívia Dvorská
Populárne fašiangové podujatie – Gazdovská veselica sa uskutočnilo v sobotu 21. januára v Ludrovej. Občianske združenie Ludrovská iniciatíva ho pripravilo už po trinásty raz.

Sála tamojšieho kultúrneho domu sa zaplnila milovníkmi ľudového kroja, hudby a tanca. Vyše stovka účastníkov sa predviedla v krojovanom oblečení, ktoré bolo „dress code“ (odporučený druh oblečenia – pozn. red.).

Bohato či menej zdobené sukne, košele, vesty či „kabane“, ale boli pastvou pre oči. Niektorí hostia si dali záležať aj na doplnkoch, a tak si vzali aj krpce, čižmy či inú ľudovú obuv, muži aj klobúky a valašky, dokonca aj ovčiu kožu. Sála sa menila na pestrofarebnú lúku. Každý bol niečím jedinečný a originálny. Nechýbal ani typický kroj z Liptovských Sliačov.

O náladu sa starala ľudová hudba Liptáci a ženská spevácka skupina Čriepky. Do tanca zahrala a zaspievala aj skupina LOTO-s.  Súčasťou podujatia bola bohatá tombola a tradičná „zdravica“ k narodeninám. Spoločne zaspievaná pieseň prítomných „Na Kráľovej holi“ rozozvučala celú sálu a tiež prispela k peknému zážitku.  Hostia sa v dobrej nálade zabávali až do ranných hodín.

Fotogaléria

Foto: Lívia Dvorská

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.