Gólová prestrelka so šťastným koncom. Ružomberok zvíťazil v bláznivom zápase nad „železiarmi“

Ružomberčania strelili Podbrezovej až tri góly. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 27. apríla stretnutie 7. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu sa po dvoch dueloch na pôde súpera predstavili na svojom trávniku proti Podbrezovej s cieľom víťazne sa naladiť na blížiace sa finále Slovnaft Cupu. Jeho mužstvu sa tento imperatív podarilo splniť a po dvoch remízach v rade si pripísalo veľmi cenný triumf a naďalej tak ostáva v boji o 3. miesto.

Domáci futbalisti boli od úvodu aktívnejší a ich snaha bola odmenená v 26. minúte, keď sa s prispením jedného z hosťujúcich hráčov presadil Šimon Gabriel1:0. Liptáci sa však zo svojho vedenia netešili dlho, keďže v 29. minúte hlavičkou vyrovnal René Paraj na 1:1. Ružomberčania však na inkasovaný gól zakrátko odpovedali, keď ich v 37. minúte opätovne poslal do vedenia výstavnou strelou Marián Chobot 2:1.

Prestrelku rozlúskol striedajúci hráč

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Podbrezovčania, ktorí v 58. minúte zásluhou Rolanda Galčíka druhýkrát v stretnutí zmazali náskok súpera – 2:2. Následne si oranžoví vytvorili niekoľko šancí na skórovanie, z ktorej najviac volala po góle strela Timoteja Múdreho zo 75. minúty. Liptáci sa napokon vytúženého gólu dočkali v 80. minúte, keď sa presadil striedajúci Štefan Gerec, ktorý rozhodol o triumfe svojho tímu – 3:2.

Ružomberčania si vďaka výhre poistili 5. priečku v tabuľke, pričom majú na svojom konte 46 bodov. Najbližší duel odohrajú „Smetanovci“ v stredu 1. mája, keď vo finále Slovnaft Cupu nastúpia proti Trnave. Úvodný výkop súboja, ktorý sa uskutoční v Košiciach, je stanovený na 15:00 hod.

Hlasy trénerov /zdroj: teraz.sk/

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Videli sme, čo sa týka šancí, zaujímavý zápas. Vieme, že hra Podbrezovej je založená na práci s loptou, v čom sú veľmi silní. Chceli sme si ju vytiahnuť, byť kompaktný a počkať na naše možnosti. No zároveň si aj vytvoriť väčší tlak. V prvom polčase sa nám to nedarilo. V druhej polovici sa to trochu otočilo. Už sme boli schopní jednoduchšie sa dopredu dostať i dlhými loptami, alebo využiť medzipriestory. Vytvorili sme si šance, no škoda, že sme ich nevyužili už skôr. Aj súper mal dosť nebezpečných situácií, hlavne po našej ľavej strane. Tam mali svojich ofenzívnych hráčov. Som rád, že sme duel zvládli. V tejto skupine a proti Podbrezovej sa víťazstvo cení.“

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Bol to dosť zaujímavý zápas. Tie situácie sa nám trochu opakujú. V prvom polčase sme dostali dva góly po situáciách, ktoré sú riešiteľné. Teší ma, že sa chlapci nevzdali a po dvoch krásnych akciách sme dali konečne viac než jeden gól. Druhý polčas to bolo hore – dole. My sme mali šance, takisto Ružomberok. Domáci svojou šikovnosťou získali tri body. V našej situácii je zložité pomýšľať na nejaké body, pokiaľ nie sme úplne stopercentní v defenzíve. To nie je o pracovitosti, ale skôr o strachu neurobiť chybu. Pri treťom inkasovanom góle bol sled situácií, ktoré by sebavedomejšie mužstvo zvládlo.“

Niké liga – 7. kolo (skupina o titul):

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (2:1)

Góly: 26. Gabriel, 37. Chobot, 80. Gerec – 29. Paraj, 59. Galčík. Žlté karty: Lavrinčík – Paraj, Bartoš. Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Košecký. Diváci: 965.

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš, Domonkos, Múdry, Zsigmund (56. Lavrinčík), Selecký (46. Tučný), Chrien (84. Jackuliak), Boďa (56. Hladík), Chobot (65. Gerec).

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Bartoš, Bakaľa, Mielke (71. Mrva) – Kováčik, Chyla (86. Okunola), Bajo, Ridwan, Galčík, Paraj, Assinor (68. Kabongo).