Hasiči vo Vlkolínci absolvovali taktické cvičenie

Počas cvičenia si hasiči precvičili ako postupovať v prípade, ak horí zrubový dom.

Podhorská osada Vlkolínec je plná ľudovej architektúry a typických zrubových domov. Nedávno bola plná hasičov. Tí tam absolvovali taktické cvičenie zamerané na simuláciu požiaru zrubového domu v osade Vlkolínec.

Hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Ružomberku spolu s členmi Dobrovoľných hasičských zborov obcí Ľubochňa, Liptovské Sliače – Vyšný Sliač, Liptovská Lúžna, Likavka, Valašská Dubová, Ludrová, Martinček a miestny DHZ Vlkolínec uskutočnili taktické cvičenie zamerané na simuláciu požiaru zrubového domu v osade Vlkolínec.

,,Počas cvičenia si hasiči precvičili najmä súčinnosť hasičských jednotiek pri likvidácii požiaru drevostavby s využitím cisternových automobilových striekačiek, prenosných požiarnych striekačiek a dodávku hasiacej látky dopravou hadicovým vedením sériovo zapojenými požiarnymi čerpadlami s pretlakovými ventilmi z miestneho potoka,” uviedol Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) v príspevku na sociálnej sieti.

Podľa HaZZ, cieľom taktického cvičenia bolo zabezpečiť dopravu vody na miesto požiaru v dostatočnom množstve, ktoré by uhasilo vzniknutý požiar. Na cvičení sa zúčastnilo šesť príslušníkov so štyrmi kusmi hasičskej techniky a 42 dobrovoľných hasičov s 10 kusmi hasičskej techniky.

Fotogaléria

Zdroj: HaZZ

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.