Horskí záchranári pomáhali turistke pod Čerenovou skalou

Horská záchranná služba pomáhala 48- ročnej turistke zo Slovenska, ktorá sa pošmykla a pádom si spôsobila vážne zranenie členka.

Desiateho augusta boli privolaní záchranári na pomoc turistke, ktorá sa pošmykla na prašnom povrchu suťového chodníka pod Čerenovou skalou v Chočských vrchoch. Pádom si spôsobila vážne a bolestivé poranenie dolnej končatiny v oblasti členka.

Pozemne boli vyslaní do terénu štyria horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári z Banskej Bystrice, ktorí vyzdvihli z heliportu na Donovaloch horského záchranára a spoločne leteli na miesto nehody.

„Po prílete do oblasti bol pri zranenej žene vysadený záchranár Horskej zdravotnej služby a následne aj lekár posádky Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby. Na miesto nehody takmer súčasne prišla aj pozemná skupina záchranárov,” informovala prostredníctvom sociálnej siete Horská záchranná služba.

Zranenú ženu spoločne ošetrili, končatinu zafixovali, podali medikamentóznu liečbu, proti bolesti podali inhalačné anestetikum a pripravili ju na letecký transport. Po evakuácii z terénu ju leteckí záchranári transportovali do nemocnice v Ružomberku.

Titulná fotografia: Zásah záchranárov pod Čerenovou skalou. Foto: Horská záchranná služba/Facebook

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.