Horskí záchranári v noci pátrali po nezvestnom turistovi v oblasti Ploskej

V sobotu 21. augusta kontaktovali tiesňovú linku slovenskí turisti, ktorým sa počas túry stratil 30-ročný kamarát.  

Turisti privolali pomoc krátko po 21. hodine. Dôvodom bol muž, ktorý sa počas túry z Chaty pod Borišovom cez Ploskú do Vyšnej Revúcej stratil.,,Muž sa ešte pred výstupom na Ploskú oddelil od skupiny a rozhodol sa ísť po zelenom TZCH priamo do Sedla Ploskej. Keďže neprišiel na miesto stretnutia vo Vyšnej Revúcej a telefonicky sa kamarátom nepodarilo s ním skontaktovať, požiadali o pomoc horských záchranárov,” informovali horskí záchranári na sociálnej sieti.

Ako ďalej informovali, počas noci prehľadávali celú trasu postupu skupiny a aj priľahlé miesta, no muža sa nájsť nepodarilo. V ranných hodinách boli o súčinnosť požiadaní aj policajti z Liptovskej Osady, aby preverili intravilán priľahlých obcí.

,,Krátko na to kontaktoval kamarátov nezvestného náhodný turista, ktorý hľadaného muža našiel v blízkosti Salaša pod Suchým vrchom. Bol v poriadku a bez zranení. Pátracia akcia bola po tejto informácii ukončená,” uviedli horskí záchranári.

Titulná fotografia: Záber z pátracej akcie. Zdroj: Horská záchranná služba/Facebook

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.