Hotely v Liptove zívajú prázdnotou

Ilustračné foto: Malinô Brdo
Napriek tomu, že zima sa tento rok vyšantila, možností na ubytovanie je stále neúrekom. Hotely v našom regióne hlásia nízky počet rezervácií, obsadenosť je len okolo 30 percent.

Nie je tajomstvom, že čarokrásny Liptov láka turistov najmä v zimnom období. Ponúka veľa možností ako si spríjemniť dovolenku, prázdniny alebo predĺžený víkend. Podmienky na lyžovačku sú tento rok v perfektom stave, no napriek tomu ubytovacie zariadenia nemajú dostatok hostí.

Hotely sú poloprázdne aj počas jarných prázdnin

Blížiace sa prázdniny zatiaľ ľudí nepresvedčili rezervovať si pobyt na horách. ,,Prekvapuje nás stav rezervácií na február a marec, kedy majú slovenskí žiaci a študenti jarné prázdniny. Rezervácie na február sú v priemere len okolo 30 percent a v marci je to percento ešte nižšie,“ informovala Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR Visit Liptov.

Deti si užívajú jarné prázdniny každoročne počas mesiacov február a marec. Tento rok je obsadenosť vo februári nízka, v marci ešte nižšia. Návštevníci majú posledné roky v obľube rezervácie na poslednú chvíľu, no veľký dopyt je hlavne po bežných či luxusnejších chatách, ktoré si vyžadujú skoršiu rezerváciu.

,,Krátko pred jarnými prázdninami hlási Liptov dostatok voľných kapacít v ubytovacích zariadeniach naprieč regiónom. Snehové podmienky sú pritom výborné. Februárové rezervácie v ubytovacích zariadeniach sú napriek ideálnym zimným podmienkam v priemere len okolo 30 percent, povedala K. Šarafínová.

Momentálne sú podmienky na lyžovanie ideálne

Počasie sa vybláznilo. V jeden deň napadlo 30 až 40 centimetrov snehu, na druhý deň už svietilo slnko a topili sa ľady. Na juhu Slovenska nie je po snehu ani stopy, no v severnejších častiach krajiny, najmä na horách, ho je dostatok.

,,Verím, že výborné lyžiarske podmienky v našich horách motivujú Slovákov, aby prišli na Liptov a podporili domáci cestovný ruch aj svoje zdravie aktívnym pohybom. Liptov je na jarné prázdniny tá správna voľba,“ doplnila Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV.

Najlepšie podmienky na lyžovanie hlási stredisko Jasná zo severnej aj južnej strany Chopka. V liptovskomikulášskom okrese si na svoje prídu lyžiari aj v Ski centre Opalisko v Závažnej Porube, Ski centre Demänová, vo Fun Parku Žiarce v Pavčinej Lehote, ale aj iných okolitých strediskách. V Ružomberku má skvelé podmienky lyžiarske stredisko Malinô Brdo, no dobrú lyžovačku pre začiatočníkov či mierne pokročilých zažijú návštevníci aj v menších ružomberských obciach.

Lyžiarskym vlekom v okolí Ružomberka tento rok sneh nechýba

Spoliehajú sa na lyžiarske kurzy

Viaceré ubytovacie zariadenia dúfajú, že práve lyžiarske kurzy prilákajú viac návštevníkov. „Liptov je atraktívny aj pre lyžiarske kurzy. Tie dokonca majú pri ubytovaní aj voľnejší OTP režim, takže dúfam, že ešte zareagujú aj školy a prídu na kurzy práve k nám. Výber ubytovacích kapacít na február a najmä marec je stále vysoký,“ zdôraznila D. Bartková.

 Tento rok prekvapili aj poľskí či českí turisti, ktorých bolo výrazne menej ako predchádzajúce roky. Napriek tomu, Poliaci so svojím zastúpením v regióne Liptov naďalej víťazia.

Zdroj: OOCR

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.