Cesty do okolitých obcí sú takmer neprejazdné

Trasa, ktorá bežne trvá desať minút, sa v týchto dňoch predĺžila na štyridsať. Ľudia sú nahnevaní, hľadajú pomoc u starostov obcí. Tí situáciu riešia so Žilinským krajom.

Pred pár dňami nasnežilo, primrzlo a skomplikovalo to dopravu v celom okrese Ružomberok. Okolité obce sú na tom oveľa horšie, ľudia cestujú za prácou o polhodinu dlhšie ako obvykle.

Na aktuálny stav poukázala aj Jana Šimová, starostka obce Liptovské Revúce. ,,Chápem a rozumiem všetkým vodičom, že ste nespokojní a nahnevaní. Po niekoľkých urgenciách na Správe ciest by malo prísť k náprave, ale aj napriek prísľubom ideme dnes  za pani župankou Erikou Jurinovou, starostovia dotknutých obcí Liptovské Revúce, Liptovská Lúžna, Lúčky, Švošov, Komjatná, Valaská Dubová, Kalameny a Liptovská Osada,“ napísala Šimová na svojej sociálnej sieti.

Dolný Liptov na poslednom mieste v údržbe ciest?

Poukázala aj na fakt, že cesty III. triedy nie sú v údržbe obce, ale v správe ciest Žilinského samosprávneho kraja. „Ideme bojovať za vás, nie je možné, aby sme na dolnom Liptove boli neustále odsúvaní na posledné miesto v údržbe. Správca  komunikácií je povinný zo zákona zabezpečiť zjazdnosť ciest a, žiaľ, cesty III. triedy sú v posledných dňoch nezjazdné,“ dodala Šimová.

Podľa starostky obce sú v dedine štyri traktory. Miestne komunikácie, ktoré má na starosti obec sú upravené perfekne, no cesty III. triedy, ktoré vedú do obcí sú v katastrofálnom stave. Obyvatelia si myslia, že je už neskoro tieto hlavné cesty naprávať, pretože primrzlo a na cestách je ľad. Akákoľvek technika je vraj zbytočná. O výsledkoch rokovania vás budeme informovať.

Obec svojou technikou a technikou právnických osôb pôsobiacich na území obce čistia jednotlivé časti obce. Foto: Obec Liptovské Revúce

Trasa Liptovská Osada – Liptovské Revúce je takmer nezjazdná:

Foto: Patrícia Kurpašová

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.