Ján Maslo a Štefan Gerec budú pokračovať v Ružomberku

Ján Maslo (s kapitánskou páskou) a Štefan Gerec (vľavo) budú naďalej obliekať ružomberský dres. Fotografia: Rudolf Maškurica
Ružomberské stálice sa tešia na novú výzvu a pôsobenie tímu v pohárovej Európe.

Ružomberský stopér a kapitán Ján Maslo sa dohodol s MFK Ružomberok na novom kontakte do 30. mája 2023. V centre dolného Liptova bude pokračovať aj krídelník Štefan Gerec, ktorý predĺžil zmluvu s aktuálne druhým mužstvom slovenskej ligy do 30. mája 2024.

„Prišla ponuka na predĺženie zmluvy a s radosťou som ju akceptoval. Teším sa na európsku súťaž a v ďalšom fortunaligovom ročníku by bolo pekné zopakovať aktuálnu sezónu,“ uviedol 36-ročný Ján Maslo, ktorý má v tohtoročnej sezóne na svojom konte 4 strelené góly.

Rodák z Oravy pôsobí v ružomberskom tíme takmer celú svoju kariéru. Dokonca bol aj pri majstrovskom titule v sezóne 2005/2006, kedy Ružomberok získal doposiaľ jediný slovenský titul. V rokoch 2011-2014 si Ján Maslo vyskúšal zahraničný angažmán.

Najskôr hral v ukrajinskom tíme Volyn Lunsk a potom v kazašskom mužstve Šachtar Karagandy. V sezóne 2014/2015 sa Ján Maslo vrátil do Ružomberka, kde pôsobí dodnes. V slovenskej lige doposiaľ odohral 315 zápasov, v ktorých zaznamenal 30 gólov.

V tíme bude pôsobiť aj Štefan Gerec

V ružomberskom drese bude najbližšie dve sezóny pokračovať aj krídelník Štefan Gerec. „Končila sa mi stará zmluva a rád som prijal oslovenie na ďalšiu spoluprácu. Dúfam, že aj naďalej bude Ružomberok v hre o popredné priečky a takisto o európske súťaže. Už teraz som zvedavý, s kým sa stretneme v Konferenčnej lige.“

Štefan Gerec, ktorý zažil ligový debut v sezóne 2012/2013, v tomto ročníku zaznamenal v 26 ligových stretnutiach 3 presné zásahy. V ružomberskom tíme doposiaľ odohral 147 duelov, v ktorých strelil 18 gólov. Jeho futbalový život je spojený predovšetkým s Ružomberkom, kde pôsobí väčšinu svojej profesionálnej kariéry.

Ružomberok sa predstaví v pohárovej Európe

Ružomberčania predvádzajú v tejto sezóne fantastické výkony, vďaka čomu si už v predstihu zaistili účasť v pohárovej Európe. Mužstvo pod vedením trénera Petra Struhára sa dve kolá pred koncom ligy nachádza na výbornom 2. mieste a má na dosah druhé najlepšie umiestnenie v histórii klubu.

„Ruža“ má aktuálne rovnaký počet bodov ako tretia Trnava, ale zároveň má lepšie vzájomné zápasy a skóre s týmto súperom. Liptáci tak majú všetko vo svojich rukách. Ružomberčanom stačí v nasledujúcich 2 stretnutiach jedenkrát zvíťaziť a definitívne obsadia druhú pozíciu bez ohľadu na výsledky trnavského Spartaku.

Zisk druhého miesta môže „Ruža“ spečatiť už v nedeľu 15. mája, keď nastúpi v MOL aréne proti Dunajskej Strede. Posledný duel sezóny odohrajú Ružomberčania v sobotu 21. mája na domácom štadióne proti Seredi.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.