Juniáles deviatakov

Tradičným Juniálesom sa v nedeľu  26. júna  rozlúčili deviataci z Liptovských Sliačov so svojou Základnou školou Jozefa Hanulu.

Absolventi sa obliekli do tradičného kroja a zo školy išli v sprievode spievajúc po dedine ku Kultúrnemu domu. Tu predviedli nacvičený program – tanec, spev a tradičné „rozkazovačky“ o svojich učiteľoch. Zábava pokračovala do neskorých večerných hodín za účasti učiteľov, rodičov a priateľov. Riaditeľka školy Mária Hatiarová povedala, že tento rok u nich končí štúdium 31 deviatakov z 254 žiakov ZŠ J. Hanulu.

Škola v Liptovských SIiačoch má už niekoľko rokov rozšírené vyučovanie zamerané na tradičnú regionálnu výchovu, ktorej súčasťou je dodržiavanie miestnych zvykov a tradícií. Juniáles je jedným z nich.

Fotogaléria

Foto: Anna Kočibalová

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.